Výsledky

XXVII.ročník šachového turnaje "O putovní pohár" - výsledky

Chotěboř 19. 6. 2010 * "Super Marian" - přišel, viděl, přeskočil!!!

Na startu sedmadvacátého ročníku turnaje se prezentovalo 86 hráčů z 36 oddílů z Česka a Polska, kteří překonávali nástrahy na šachovnici ale i mimo ni. Začalo to již nalosováním prvního kola a zjištěním, že jeden hráč není prezentován. Naštěstí se vše dalo rychle do pořádku a turnaj se s mírným zpožděním rozeběhl.

  Početná a kvalitní hráčská konkurence / pět FM, jeden M a 25 KM/ rozpoutala neúprosné boje, které v průběhu dne zvukově doplnila řvoucí sekačka souseda KD, bitva indiánů s bělochy i bublající chopry motosrazu na nedalekém parkovišti.Některé věci jsou prostě nepředvídatelné...

Do třetího kola favorité nezaváhali a sedm hráčů mělo sto procent.Pak se začali utkávat mezi sebou a po pátém kole zůstali s plným počtem pouze dva: loňský vítěz KM Sergej Petuchov a FM Marian Sobol.A jejich vzájemná partie šestého kola rozhodla o vítězi turnaje. Mistr FIDE Marian Sabol získal ve střední hře kvalitu, v koncovce přidal 2 pěchy a po výhře a taktické rémíze v posledním kole mohl slavit zasloužené vítězství v turnaji.Ve vyrovnaném poli nakonec získal druhé místo KM Sergej Petuchov a třetí skončil dvojnásobný vítěz turnaje, mistr FIDE Tomáš Vojta.

  Z chotěbořských hráčů obsadil Luděk Petrus slušné 23. pořadí, Milan Fiala byl třicátý a Josef Hospodka sedmatřicátý. Ostatním se již tolik nedařilo a skončili ve druhé polovině celkového pořadí.

Náznaky sporů nad šachovnicí i umravnění "veselých" šachistů úspěšně vyřešila  dvojice rozhodčích, Mgr. Jaroslav Benák a Jana Blümelová.

Vyhlášení celkového pořadí a předání finančních a věcných cen, které proběhlo za účasti radního kraje Vysočina Stanislava Šípa, bylo tečkou za letošním turnajem propagujícím královskou hru i město Chotěboř.

Poděkování patří sponzorům turnaje bez jejichž pomoci by nebylo možné  akci uspořádat (Město Chotěboř, Chotěbořské strojírny služby, a.s. Chotěboř, Roboterm spol. s r.o. Chotěboř, GLOBAL SERVIS s.r.o Chotěboř, JEDNOTA OVD Havlíčkův Brod, SODO DUO, spol. s r.o. Nová Ves u Chotěboře) i příznivcům chotěbořských šachistů z neformálního sdružení "ODPOSTAV", kteří zabezpečili občerstvení účastníků turnaje.

 

Celkové pořadí:

Poř. Příjmení a jméno Oddíl Body
1. Sabol Marian
ŠK VysokéMýto
6,5
2. Petuchov Sergej
Rapid Pardubice
5,5
3. Vojta Tomáš
Zikuda Turnov
5,5
4. Červený Petr
TŽ Třinec
5,5
5. Vala Filip
Jiskra Havl.Brod
5,5
6. Vrána František
ŠK Staré Město
5,5
7. Novotný Michal
2222ŠK Polabiny
5
8. Tůma Jiří
ŠO Chrudim 5
9. Hába Zdeněk
Gordic Jihlava
5
10. Večeřa Pavel
TJ Žďár n/S 5
11. Gromczak Darius
Kudova Zdroj
5
12. Jiruše Josef
Slavia Hr.Králové
5
13. Bouček Vlastimil
ŠK Kostelec n.Č.l.
4,5
14. Kosek Jiří
ŠK Vysoké Mýto
4,5
15. Wasserbauer Radek
ŠK Rakovník
4,5
16. Vincze Roman
Gordic Jihlava
4,5
17. Daněk Pavel Bohemia Pardubice
4,5
18. Oleško Mariusz
Kudova Zdroj
4,5
19. Bukáček Lubomír ml.
TJ Žďár n/S
4,5
20. Jelínek Václav
Jiskra Havl.Brod
4,5
21. Paščenko Jaromír
Štefanydes Polička
4,5
22. Šplíchal Petr
Jiskra Havl.Brod 4,5
23. Petrus Luděk
CHS Chotěboř
4,5
24. Bechyně Jaroslav
Loko Praha
4,5
25. Lorenc Oldřich
Štefanydes Polička 4
26. Vojta Pavel
Spartak Vlašim
4
27. Vobořil Pavel
Rapid Pardubice
4
28. Tejkal Jiří Loko Praha
4
29. Vavřinec Tomáš
TB Říčany
4
30. Fiala Milan
CHS Chotěboř
4
31. Trojan Luboš
2222ŠK Polabiny
4
32. Feierfeil Jiří
Jawa Brodce
4
33. Popper Tomáš Fima ČSOB
4
34. Slabý Miloš
Rapid Pardubice 4
35. Svoboda Ivo
TJ Žďár n/S
3,5
36. Mareš Vladimír
ŠK Pyrit Příbram
3,5
37. Hospodka Josef
CHS Chotěboř
3,5
38. Bajer Jiří
Gordic Jihlava
3,5
39. Trhal Michal
ŠK Vysoké Mýto
3,5
40. Šindelář Pavel TB Říčany
3,5
41. Mrňa Vladimír
Spartak Žebrák
3,5
42. Vlach Martin
ČZ Strakonice
3,5
43. Innemann František
Spartak Vlašim
3,5
44. Kosek Marek
ŠK Vysoké Mýto
3,5
45. Michálek František
SokolKolín 3,5
46. Novotný Roman
St.Kutná Hora
3,5
47. Motáček Vladimír
Gordic Jihlava
3,5
48. Krejčík Tomáš
CHS Chotěboř
3,5
49. Horák Vladimír
Spartak Vlašim
3,5
50. Štolfa Jaroslav
CHS Chotěboř
3,5
51. Filip Vojtěch
Spartak Vlašim
3,5
52. Němec Otakar
ŠK Lípa
3,5
53. Veselý Vítek
Jiskra Havl.Brod
3
54. Lipták Pavel
ŠK Jilemnice
3
55. Fiala Zdeněk
SB Světlá n/S
3
56. Linhart Jan
CHS Chotěboř
3
57. Vochozka Jindřich
Slavia Hr.Králové
3
58. Brož Pavel
ŠK Velké Pavlovice
3
59. Polanský Jiří
Gordic Jihlava
3
60. Vocilka Jiří
St.Kutná Hora
3
61. Gorecki Janucz
Jiskra Hronov
3
62. Janko Jan
Rapid Pardubice 3
63. Marinov Petr
ŠK Vysoké Mýto
3
64. Sukdolák Radek
CHS Chotěboř
3
65. Mareš Vlastimil
SB Světlá n/S
3
66. Hon Jiří
Rapid Pardubice
2,5
67. Potůček Milan
Benešov
2,5
68. Havrlík Pavel
ŠK Žamberk
2,5
69. Houdek Daniel
Spartak Vlašim
2,5
70. Langr Jiří
Ortex Hr.Králové
2,5
71.
Eisner Oldřich
Sokol Pečky 2,5
72.
Linhart Zbyněk
ŠO Chrudim
2,5
73.
Michal Milan
CHS Chotěboř
2
74.
Obůrka Vladislav
TJ Žďár n/S
2
75.
Bukáček Lubomír st.
TJ Žďár n/S
2
76.
Vnouček Martin
Jawa Brodce
2
77.
Horák Jaroslav
Gordic Jihlava
2
78.
Pýcha Patrik
Spartak Vlašim
2
79.
Suchomel Jan
Jiskra Havl.Brod
2
80.
Tůma Jan
Jiskra Havl.Brod
2
81.
Novotný Martin  1,5
82.
Vondra Aleš
Gordic Jihlava
1,5
83. 
Teska Jan
St.Kutná Hora 1,5
84.
Suchomelová Simona
Jiskra Havl.Brod
1
85.
Beneš Filip
Gordic Jihlava
1
86.
Rebec Jan
Jiskra Havl.Brod
0










Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 20. 06. 2010 | 4009 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

sonna.com.ua

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server