Turnaje

Turnaje mládeže * duben 2013

Mistrovice 06.04.2013 - KP HD 10, 12 - 4.turnaj /Hlinsko 20.04.2013 - KP HD 14, 16 - 4.turnaj /Jevíčko 21.04.2013 / Lanškroun 27.04.2013 - KP družstev mladších žáků

Mistrovice:
Čtvrtý a zároveň poslední kvalifikační turnaj KP mládeže do 10 a 12 let proběhl pro nás ve vzdálených Mistrovicích. Cestující sestava chotěbořských borců byla stejná jako v minulých kolech. Trenéři Jiří Tůma a Jan Linhart a jejich "ovečky" Rudolf Jun bojující v desítkách a Petr Klabeneš ve dvanáctkách.
H 10: Ruda Jun mohl být v klidu a pohodě, protože jako vítěz jednoho kvalifikačního turnaje měl postup do finálového turnaje nejlepších 8 hráčů již zajištěn. Přesto dokázal opět bojovat o příčky nejvyšší a nakonec bral úmístění "na bedně" za třetí místo.
H 12:Petr Klabeneš, pokud chtěl postoupit do finále KP, musel uhrát super výsledek. To se mu nakonec podařilo a po výborných výkonech obsadil s jedinou prohrou druhé místo a kvalifikoval se do finálové osmičky
Finálový turnaj krajského přeboru mládeže ve všech věkových kategoriích proběhne o víkendu 25.-26.května 2013 ve Svitavách. Osm nejlepších v každé kategorii bude bojovat tituly krajských přeborníků, ale i o přímá postupová místa na Mistrovství Čech. Tak ať se daří!!!

Hlinsko / Jevíčko:
V rámci přípravy na finálový turnaj krajského přeboru odehráli Petr Klabeneš a Ruda Jun další dva tréninkové turnaje. Stačil jim k tomu jeden víkend a jejich soupeři byli výrazně starší a zkušenější.
V Hlinsku se zúčastnili posledního kvalifikačního turnaje krajského přeboru v kategorii do 14 let. V početném poli 56 účastníků uhrál Petr Klabeneš 5 bodů ze 7 partií a obsadil výborné 11.pořadí. Ruda Jun získal 4 body a celkově byl dvacátý.
V nedělním turnaji v Jevíčku nastoupili oba naši borci opět v kategorii starších hráčů a oproti sobotě si svoje celkové pořadí prohodili. Ruda Jun, který uhrál 4,5 bodu, skončil na výborném 3.místě, Petr Klabeneš se ziskem 3 bodů obsadil 9.pořadí.

Lanškroun:
Krajského přeboru družstev mladších záků se chotěbořské družstvo zúčastnilo opět po několika letech. A přineslo to sebou výrazně pozitivní věc, neboť se za šachovnici posadili další děti z chotěbořských šachových začátečníků. První dvě šachovnice hráli již "zkušení" matadoři Ruda Jun a Petr Klabeneš, třetí a šestou Lukáš Křivský a jeho setra Veronika a čtvrtou a pátou  bratrská dvojice Vojta a Šimon Hutařovi. Pro všechny čtyři to byl první turnaj a zvládli to statečně. Všichni bojovali jako lvi, přesto, že jejich soupeři byli mnohonásobně zkušenější. Turnaje se zúčastnilo deset týmů a chotěbořské družstvo obsadilo po dvou remízách "čestné" deváté pořadí.
Celkové pořadí: Výsledky

Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 01. 05. 2013 | 931 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek