Turnaje

Turnaje mládeže

56.šachové Zaječice - Chrudim 02.-03.06.2018 / Chvaletická šachová olympiáda - Chvaletice 26.05.2018  Šachová sezóna finišuje a chotěbořští mladí hráči sehráli další dva turnaje...


Tři turnaje se hráli v rámci již 56.ročníku šachových Zaječic.V chrudimském azylu hráli ve dvou i chotěbořští hráči.
MČR družstev starších žáků v rapid šachu:
Chotěbořské družstvo hrálo v sestavě Tomáš Vokoun /host ze Žďáru/, Viola Ruby Pejřimovská, Tadeáš Rubel Pejřimovský, Robert Jun, Štěpán Zvolánek a Martin Včela. V devítikolovém turnaji získali celkem 13 bodů /4 výhry, jedna remíza, 4 prohry/ a obsadili ze 70 zúčastněných družstev  slušné třiatřicáté pořadí. Nejúspěšnějším hráčem byl Martin Včela s 5 body, Viola Ruby Pejřimovská a Robert Jun uhráli po 4,5 bodech. Nejlepší chotěbořský hráč Rudolf Jun hostoval za tým Polabin, kde na jedničce uhrál 4,5 bodu.
Turnaj dvojic mladších žáků v rapid šachu:
Chotěbořské áčko hrálo v setavě Rostislav Jun a Mikuáš Křivský, bečko v sestavě Jarda Zmek a Jakub Nováček. Turnaj se hodnotil olympijským způsobem /součet všech uhraných bodů/ a na startu bylo 54 dvojic. Áčko nakonec uhrálo 10 bodů /Rosťa 7, Mikuláš 3/ a obsadilo celkové 18.místo, béčko získalo 8,5 bodu /Jarda 2, Jakub 6,5/ a skončilo třiatřicáté. 
Chvaletická šachová olympiáda - 3.turnaj:
Posledním třetím turnajem skončila chvaletická šachová olympiáda. Závěrečný turnaj hrálo 40 hráčů a hráček z 8 oddílů.
Kategorie A /2009 a mladší - 16 účastníků/:
Kategorii nejmladších ovládli favorité. Vyhrál bez ztráty Vojtěch Starý /Heřm.Městec/ před chotěbořským Rosťou Junem  a Prokopem Horákem /Polabiny. Další chotěbořáci se umístili v první desítce, Jarda Zmek byl šestý a Mikuláš Křivský sedmý.
Kategorie B /2006 a mlsdší - 13 účastníků/:
Na stupních vítězů skončili první tři nasazení hráči. Až na třetí pomocné hodnocení vyhrál chotěbořský Robert Jun, druhý byl Marek Roub /ŠS Železné hory/, třetí Tomáš Dejmek /DDM Kolín/. Svůj standard odvedl Filip Krupička a skončil šestý, Eliška Křivská statečně bojovala proti silnějším soupeřům a skončila devátá.
Kategorie C /2002 a mladší - 11 účastníků/:
Kategorie nejstarších měla nejpřekvapivějšího vítěze. Všechny své soupeře zaskočil výbornými výkony chotěbořský Štěpán Zvolánek. Na cestě ke svému prvnímu turnajovému vítězství porazil několik výrazně silnějších soupeřů a bez prohry bral první pořadí.
V celkovém pořadí seriálu turnajů, kdy se počítali dva nejúspěšnější turnaje za tří, si stupně vítězů vybojovali čtyři chotěbořští hráči. Ruda Jun vyhrál kategorii nejstarších, Lukáš Nejedlý a Eliška Křivská obsadili třetí místa v kategorii mladších a Rosťa Jun byl třetí v kategorii nejmladších.


Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 03. 06. 2018 | 252 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server