Turnaje

Turnaje mládeže

KP mládeže HD 10-16 finále - Polička 19.-20.05.2018 / Liga Vysočiny mládeže "DDM JIHLAVA OPEN 2018" - Jihlava 19.05.2018  Na dvou turnajích jednoho víkendu hráli chotěbořští mladí šachisté...


KP mládeže PDŠS:
Ve čtyřech uzavřených turnajích se utkalo vždy osm nejúspěšnějších hráčů z předchozích čtyřech kvalifikačních turnajů. V sázce byly tituly krajských přeborníků, ale i přímé postupy na Mistrovství Čech.
Kategorie HD10:
V kategorii nejmladších hráli i dva chotěbořští hráči. Rosťa Jun skončil třetí a vylepšil tak své loňské páté pořadí, pro Jardu Zmeka to byla první a trochu překvapivá účast, při které skončil na slušném pátém místě.
Kategorie HD12:
Chotěbořští hráči Radek Nejedlý a Lukáš Nejdlý hráli loni desítky, svým letošním postupem do finále dvanáctek potvrdili že patří do krajské špičky. Radek Nejedlý se držel celý turnaj ve špici a skončil druhý, Lukláš Nejedlý začal velkou rošádou /0-0-0/, ale v neděli se vzchopil a vybojoval alespoň páté pořadí.
Kategorie HD14, kategorie HD16:
V kategoriích nejstarších, kde jsme neměli zastoupení, se prosadili favorité z Poličky a Polabin.
Zajímavostí letošního přeboru bylo, že každá kategorie měla vítěze z jiného oddílu /Hlinsko, Ústí, Polička, Polabiny/. Oproti loňsku, kdy všechny kategorie vyhráli hráči Polabin, to jasně svědčí o dobré práci s mládeží i v dalších oddílech Pardubického kraje.
V propozicích turnaje bylo, že postupovat na MČech budou čtyři /HD14/ nebo pět /ostatní kategorie/ hráčů. Protože jsou ještě přímé postupy uvidíme kolik chotěbořských hráčů si skutečně mistrovský turnaj zahraje. 
Liga Vysočiny mládeže - 9.turnaj:
Celkem 122 hráčů a hráček se zúčastnilo posledního turnaje Ligy Vysočiny, který byl zároveň i KP Vysočiny v rapidu. Ve školní jídelně jedné z místních škol se hráli dva samostatné turnaje, mladší hráči /HD8 a 10/ a starší hráči /HD12,14,16/.Hrálo i pět chotěbořských hráčů, tři z nich si vybojovali stupně vítězů.
Mladší hráči /52 účastníků/:
V devítikolovém turnaji vyhrála nasazené jednička, chotěbořský Robert Jun. Bertík prohrál až v posledním kole a tak ho bodově dostihla druhá v pořadí Markéta Štávová /Náměšť/a na třetí místo se prosadil jeho přemožitel Tomáš Koumar /Havl.Brod/.
Starší hráči /69 účastníků/:
Také v kategorii starších hráčů potvrdil své nasazení jedničky turnaje chotěbořský Rudolf Jun. V turnaji vyhrál všech devět partií a zvítězil s dvoubodovým náskokem před dalším našim hráčem Petrem Klabenešem. Na osmé místo se prosadila  Viola Ruby Pejřimovská /nejlepší dívka/, její bratr Tadeáš Rubel Pejřimovský skončil se stejným počtem šesti bodů čtrnáctý.


Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 27. 05. 2018 | 218 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server