Soutěže družstev

Přebor školních týmů v šachu

Okresní kolo - Havlíčkův Brod  16.01.2019   V příjemném prostředí havlíčkobrodského hotelu Slunce uspořádal ŠO Jiskra Havlíčkův Brod okresní kolo přeboru škol v šachu. Hrálo se opět ve třech věkových kategoriích za účasti 24 školních týmů. O dvě postupová místa do krajského přeboru hrál v každé kategorii i jeden chotěbořský školní tým...

Záštitu nad přeborem převzal starosta Havlíčkova Brodu, senátor a v neposlední řadě i bývalý chotěbořský šachista Jan Tecl.

Kategorie 1 /1.-5.třída ZŠ, 10 účastníků/:

Kategorie najmladších hráčů měla nejpočetnější obsazení. Deset týmů se utkalo každý s každým, celkové pořadí bylo dáno součtem všech uhraných bodů. Družstvo ZŠ Smetanova Chotěboř vyhrálo všechny své zápasy a s celkovým počtem 28,5 bodu skončilo na prvním místě celkového pořadí. Druhé postupové místo obsadilo družstvo ZŠ V Sadech Havlíčkův Brod s 27,5 bodu a třetí skončilo družstvo ZŠ Oudoleň s 26 body. Pro mě bylo největším překvapením neúčast druhého chotěbořského družstva ze ZŠ Buttulova.... Vítězné družstvo ZŠ Smetanova hrálo v sestavě Robert Jun /6,5 z 9/, Lukáš Nejedlý /9 z 9/, Rosťa Jun /9 z 9/ a Max Doležálek /4 z 9/.

Celkové pořadí kategorie 1

Kategorie 2 /6.-9.třídy ZŠ a příslušné ročníky víceletých gymnázií, 9 účastníků:

Poprvé v historii hrálo i chotěbořské družstvo. Na chotěbořském Gymnáziu začali studovat hráči a hráčky, kteří v minulých letech hráli kategorii 1 a teď vytvořili perspektivní tým i do dalších let. Tým Gymnázia Chotěboř vyhrál všech osm zápasů, uhrál 29 bodů a s výrazným náskokem získal první místo. Na druhém postupovém místě skončil překvapivě s 23 body tým ZŠ Havlíčkova Borová, třetí skončilo družstvo ZŠ Wolkerova Havlíčkův Brod s 18 body. Vítězné družstvo Gymnázia hrálo v sestavě Viola Ruby Pejřimovská /7 z 8/, Tadeáš Rubel Pejřimovský /8 z 8/, Štěpán Zvolánek /7 z 8/ a na poslední šachovnici se střídali Filip Krupička /4 ze 4/ a Eliška Křivská /3 ze 4/.

Celkové pořadí kategorie 2

Kategorie 3 /střední školy, 5 účastníků/:

Družstvo Gymnázia Chotěboř bylo naprosto suveréní, vyhrálo všechny čtyři zápasy a s 15 body skončilo na prvním místě. Druhé postupové místo vybojovalo s 10 body Gymnázium Havlíčkův Brod, třetí skončila s 8,5 body SPŠS Havlíčkův Brod. Vítězné družstvo Gymnázia hrálo v sestavě Rudolf Jun /3,5 ze 4/, Ondřej Dejmal /3,5 ze 4/, Petr Klabeneš /4 ze 4/ a Šárka Volaninová /4 ze 4/.

Celkové pořadí kategorie 3

Všechny tři týmy chotěbořských škol si vybojovali postup do krajského kola. Drtivá většina hráčů školních týmů jsou členy šachového oddílu TJ CHS Chotěboř. Krajské kolo "Přeboru školních týmů v šachu" proběhne v pátek 1.března 2019 ve Žďáru nad Sázavou. Tam to již bude výrazně těžší... Uvidíme, zda se opět podaří nějakému chotěbořskému týmu kvalifikovat se na republikové kolo.

Fotogalerie ze stránek pořadatele

Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 19. 01. 2019 | 122 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek