Soutěže družstev

Přebor škol v šachu 2017/18

Okresní kolo škol Havlíčkobrodska * Havlíčkův Brod 04.-07.2017 V prostorách AZ Centra SVČ v Havlíčkově Brodě proběhlo okresní kolo přeboru škol v šachu. Hrálo se opět ve třech věkových kategorií za celkové účasti 23 družstev. Chotěbořské školy reprezentobali tři družstva, která si s přehledem vybojovala postup do krajského kola.


Kategorie 1 /1.-5.třída - 12 účastníků/:
Kategorie nejmladších hráčů měla nejpočetnější obsazení. Dvanáct týmů se utkalo ve dvou skupinách po šesti, tři nejlepší z každé skupiny pak hráli finálovou skupinu, ostatní skupinu o další umístění. Obě chotěbořská družstva vyhrála své skupiny a ve finálové se umístila na prvních dvou místech. První skončil tým ZŠ Buttulova, o půl bodu druhý tým ZŠ Smetanova. Na třetím místě skončil s odstupem 4 bodů tým ZŠ V Sadech Havl.Brod. "Butulka" hrála v sestavě Viola Ruby Pejřimovská, Radek Nejedlý, Tadeáš Rubel Pejřimovský, Filip Krupička a Jakub Nováček, za "Smetanku" bojovala sestava  Robert Jun, Lukáš Novotný, Rostislav Jun, Martin Včela a Pepík Mrázek.
Kategorie 2 /6.-9.třídy ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázii - 7 účastníků/:
Tato kategorie byla bez účasti chotěbořských škol. Vítězem se stalo Gymnázium Havlíčkův Brod, druhá skončila ZŠ, ZUŠ a MŠ Lipnice n/S a třetí ZŠ a MŠ Wolkerova Havlíčkův Brod.
Kategorie 3 /střední školy - 4 účastníci/:
Družstvo Gymnázia Chotěboř bylo naprosto suverénní a dvoukolový turnaj vyhrálo o "parník". Na druhém místě skončilo se ztrátou 11,5 bodu /!!/ družstvo SPŠ stavební Havl.Brod a třetí bylo Gymnázium Havl.Brod. Chotěbořský gympl hrál v sestavě Rudolf Jun, Šárka Volaninová, Ondřej Dejmal a Petr Klabeneš.
Všechna tři chotěbořská družstva postoupila do krajského kola přeboru škol, který proběhne v únoru 2018. Budeme držet palce, aby i zde potvrdila své svality a vybojovala postup na MČR školních týmů.


Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 16. 12. 2017 | 240 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server