Turnaje

PŘEBOR ŠKOL KRAJE VYSOČINA

Žďár nd Sázavou 01.03.2019  Krajské kolo přeboru škol proběhlo první březnový pátek ve Ždáru nad Sázavou. Hrálo se ve třech věkových kategoriích, právo učasti měla vždy první dvě družstva z okresních kol. Chotěbořské školy reprezentovala opět tři družstva, která vybojovala jeden titul krajských přeborníků a všechna tři se kvalifikovala do republikového kola ...

Kategorie 1 /1.-5. třída/:
Po tom, co ZŠ Buttulova nepostavila tým ani do okresního kola, zastupovalo chotěbořské nejmladší naděje družstvo ZŠ Smetanova. V devítikolovém turnaji se od začátku pohybovalo na čelních místech a nakonec obsadilo druhé místo a postoupilo do republikového finále. Vítěze, družstvo ZŠ Kollárova Jihlava, sice porazilo 3:1, ale semtam nějaký bodík ztratilo a v celkovém pořadí daném součtem všech uhraných bodů jim na vítěze jeden chyběl. Na třetím místě skončilo družstvo ZŠ V Sadech Havlíčkův Brod. Družstvo "Smetanky" hrálo v sestavě Robert Jun /8,5 bodu z 9 partií/, Lukáš Nejedlý /8 bodů z 9 partií/, Rostislav Jun /7,5 bodu z 9 partií/ a Max Doležálek /5,5 bodu z 9 partií/.
Celkové výsledky kategorie 1
Kategorie 2 /6.-9.třídy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií/:
Družstvo chotěbořského Gymnázia nastoupilo v této kategorii poprvé a hned patřilo k nejlepším. Aby také ne, když základ tvořili hráči, kteří v minulých letech hráli za úspěšný tým ZŠ Buttulova v první kategorii. Družstvo hrálo uplně přesně stejně jako náš zástupce v 1 kategorii. Bojovalo o čelo turnaje, porazilo vítěze Gymnázium Pelhřimov 3:1, pak nějaké body poztrácelo a skončilo na celkovém druhém místě s 1,5 bodovou ztrátou na vítěze, ale s jistotou postupu do republikového finále. Na třetím místě skončilo družstvo Gymnázia AD Fontes Jihlava. Družstvo hrálo v sestavě Viola Ruby Pejřimovská /6 bodů z 9 utkání, Tadeáš Rubel Pejřimovský /9 bodů z 9 zápasů !!/, Štěpán Zvolánek /8 bodů z 9 zápasů a na čtvrté šachovnici se střídali Filip Krupička /2 body z 5 zápasů/ a Eliška Křivská /2,5 bodu ze 4 zápasů/.
Kategorie 3 /střední školy/:
Družstvo Gymnázia Chotěboř potvrdilo roli největšího favorita a s velkým náskokem pěti bodů získalo první místo a postup do republikového finále. Na druhém, postupovém místě, skončilo družstvo SŠPTA Jihlava A, třetí místo obsadilo družstvo VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou. Chotěbořské družstvo hrálo ve stejné sestavě jako vloni, Ruda Jun uhrál na jedničce 7 bodů, Ondřej Dejmal na dvojce 7,5 bodu, Petr Klabeneš na trojce 7 bodů a Šárka Volaninová na čtyřce plný počet 9 bodů.
Republikové finále "Přeboru školních týmů" se uskuteční ve dnech 17.-19.června ve Zlíně. Většina našich hráčů již atmosféru finále dobře zná, prostředí ve Zlíně je opravdu skvělé, takže je to pro všechny určitě velice příjemný zážitek. A jen tak mimochodem, mít opakovaně tři družstva v jednotlivých kategoriích finálového turnaje je pro chotěbořské školy i chotěbořský šach velkým úspěchem...

Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 03. 03. 2019 | 47 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek