Turnaje

PŘEBOR ŠKOL KRAJE VYSOČINA

Jihlava 05.-08.03.2018  Krajské kolo přeboru škol proběhlo ve druhém březnovém týdnu v Jihlavě. Hrálo se ve třech věkových kategoriích, právo učasti měla vždy první dvě družstva z okresních kol. Celkem se turnajů zúčastnilo 28 družstev a 117 hráčů a hráček. Chotěbořské školy reprezentovala opět tři družstva, která dokázala obhájit své loňské úspěchy a opět získat dva tituly krajských přeborníků!


Kategorie 1 /1.-5. třída/:
Družstvo "Buttulky" obhájilo své loňské prvenství a celkově vyhrálo krajské kolo již popáté za sebou. Tým "Smetanky" skončil na třetím místě, od postupu na republiku ho dělil jediný bod.
Vítězné družstvo drželi hráči, kteří měli zkušenosti již z let minulých. Viola Ruby Pejřimovská uhrála na jedničce plný počet 8 bodů, její bratr Tadeáš Rubel na dvojce 7,5 bodu a Filip Krupička na čtyřce 7 bodů. Za nemocného Radka Nejedlého zaskočil Jakub Nováček, který na trojce uhrál 2,5 bodu. Družstvo Smetanky doplatilo trochu na systém turnaje /jako jediní neprohráli žádný zápas/, a na to, že se jim plně nepodařilo nahradit loni stoprocentního Rudu Juna. Družstvo podávalo vyrovnané výkon, ale nakonec jim postup těsně unikl. Na jedničce uhrál Robert Jun 6 bodů, na dvojce Lukáš Nejedlý 6,5 bodu, na trojce Rosťa Jun 5,5 bodu a na čtyřce Martin Včela 4 body.
Kategorie 2 /6.-9.třídy/:
Kategori proběhla bez účasti chotěbořských družstev. Postup na republiku si vybojovalo vítězné družstva Gymnázia Havlíčkův Brod a celkově druhé družstvo ZŠ Žďár n/S, Švermova.
Kategorie 3 /střední školy/:
Družstvo Gymnázia Chotěboř potvrdilo roli největšího favorita a s velkým náskokem získalo první místo a postup do republikového finále. Družstvo hrálo ve stejné sestavě jako vloni, pouze Honzíka Tůmu nahradil Ruda Jun, který uhrál na jedničce 6 bodů. Na dvojce uhrála Šárka Volaninová také šest bodů, na trojce Ondřej Dejmal 7,5 bodu a na čtyřce vyhrál Petr Klabeneš všech 8 partií. Družstvo těžilo z vyrovnanosti hráčů /vyhrálo s náskokem 6,5 bodu/, bylo znát, že všichni čtyři šachy aktivně hrají /Ruda a Petr za Chotěboř, Šárka a Ondřej za Světlou/.
Republikové finále proběhne 19.-20.června 2018, na pořadatele je v současné době vypsán šachovým svazem konkurz.


Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 18. 03. 2018 | 214 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server