Turnaje

Orlická šachovnice * KP mládeže do 8 let

Česká Třebová 19.03.2016 * 46.ročník turnaje mládeže "Orlická šachovnice" uspořádal ŠO Ústí n/O. Hrálo se netradičně v České Třebové a součástí byl i turnaj KP mládeže do 8 let. Chotěbořská výprava měla 13 hráčů, pět nejmladších hrálo krajský přebor a osm Orlickou šachovnici.

KP mládeže PDŠS do 8 let:
Na startu přeboru bylo 36 hráčů a chotěbořští hráči patřili jednoznačně k favoritům turnaje. Radek Nejedlý byl nasazená jednička, Lukáš Nejedlý dvojka a Robert Jun trojka turnaje. Své nasazení dokázal potvrdit Radek Nejedlý, který turnajem prošel bez jediného zaváhání a s plným ziskem 9 bodů zvítězil a stal se krajským přeborníkem. Dařilo se i Lukáši Nejedlému. V turnaji skončil na třetím místě, ale protože hráčka na druhém místě nebyla z Pardubického kraje, obsadil v krajském přeboru druhé pořadí. Robert Jun skončil nakonec na 7.místě a hned za ním skončil Rosťa Jun. Dobré výkony chotěbořáků potvrdil patnáctým místem i Jaroslav Zmek, pro kterého to byl teprve druhý odehraný turnaj.
Orlická šachovnice:
Více než stovka účastníků hrála společný turnaj "Orlické šachovnice". Do turnaje zasáhlo i osm chotěbořských hráčů: Robert Jun, Petr Klabeneš, Vojta Hutař, Šimon Hutař, Viola Pejřimovská, Tadeáš Pejřimovský, Filip Krupička a Pavel Večeřílek
V obrovské konkurenci si nejlépe vedl Ruda Jun, který přišel o celkové vítězství až prohrou "vyhrané partie" v posledním kole. Ruda tak skončil celkově druhý a vyhrál kategorii mladších chlapců. Další chotěbořáci skončili daleko od stupňů vítězů. Petr Klabeneš obsadil 20.místo, Vojta Hutař 27.místo. Velmi dobrý turnaj odehrála Viola Pejřimovská, která skončila na celkovém 40.místě a zároveň vyhrála kategorii mladších dívek. Do první padesátky je ještě vešel Šimon Hutař, ostatní skončili v šesté desítce celkového pořadí.
Celkové pořadí

Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 24. 03. 2016 | 426 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek