OP v praktickém šachu

OP v praktickém šachu * 56. ročník - 2009 - výsledky

Chotěboř 2. 10. 2009 - 8. 1. 2010 Již jen "skalní" chotěbořští šachisté kývli na nabídku sehrát oddílový přebor v praktickém šachu. Šestapadesátého ročníku se tak zúčastnilo pouze 9 hráčů, kteří si to rozdali o přebornický titul.

A jaké byly předstartovní prognózy? ELO označovalo dvojici favoritů: loňského vítěze Jaroslava Štolfu a Milana Fialu. Pak měla následovat čtveřice vyrovnaných hráčů a na konci sbírat zkušenosti Tomáš Rychlý a Jan Tůma. Průběh turnaje toto rozvrstvení sil přesně potvrdil a dá se říci, že vše skončilo podle předpokladů.
  9.

Přesvědčivým vítězem turnaje se stal Milan FIALA a po jedenácti letech získal druhý přebornický titul. Své soupeře jasně přehrával o čemž svědčí ztráta pouze půl bodu a dvoubodový náskok na druhého v pořadí. Druhé a třetí místo si nakonec rozdělili Jaroslav ŠTOLFA a Břetislav POUR. Jarda měl po úrazu oka výrazné zdravotní problémy, přesto však dokázal opět bojovat o špici turnaje. Břetislav si rok od odílového přeboru odpočinul a pak se nenápadně bod po bodíku propracoval až na pomyslné stupně vítězů. Čtvrté pořadí obsadil Petr ĎOUBAL, který prošel turnajem bez prohry s rancem smířlivých, ale i bojovných remíz. Na pátem místě skončil Radek SUKDOLÁK, který se vrátil na chotěbořské šachovnice po hodně letech... Šachy určitě nezapomněl a jako jediný byl jasně vyhraný s pozdějším vítězem turnaje. Bohužel prohrál, což trochu ovlivnilo i jeho další výkony. Šesté pořadí obsadil po nevyrovnaných výkonech Karel TOMEK a sedmý skončil nestor oddílu Ladislav PÁTEK. Osmý Tomáš RYCHLÝ zaznamenal dvě cenné remízy s hráči středu tabulky a i dvanáctiletý Honzík TŮMA ukázal, i přes prohry, výrazné zlepšení.

Pár slov závěrem…Vždy jsem byl pro hrát přebor ve dvou /třech…/ uzavřených skupinách o 10 hráčích, jak se to hrávalo dříve. Skupina A – nejlepší hráči dle ELA, skupina B – ostatní hráči doplněni nejlepšími z řad mládeže, skupina C – mládež. V současnosti je to bohužel asi utopie a výrazný letošní nezájem pravidelných hráčů přeboru i mládeže to jen potvrzuje. Tak třeba příště… Nebo jinak. Něco pro to udělejme!

PS: Poslední sloupek jsem opsal přesně z loňského hodnocení a jen dodávám. NIKDO JSME NEUDĚLALI VŮBEC NIC!!! Jak dlouho ještě? Pindíkům zdar. PĎ

Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 09. 01. 2010 | 1791 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek