OP v praktickém šachu

OP v praktickém šachu * 53. ročník - 2006

Chotěbořští šachisté sehráli již padesátýtřetí oddílový přebor v praktickém šachu. Co přinesl? Opakování loňského docela úspěšného hracího systému, urputné boje hlavně v základních skupinách a staronového vítěze.

Turnaje se zúčastnilo 12 hráčů, kteří byli rozdělení podle ELA do dvou základních skupin.Zde se utkali každý s každým a první dva hráči ve skupinách postoupili do finálové skupiny o 1 - 4. pořadí, třetí a čtvrtí ze skupin hráli ve skupině o 5 - 8. pořadí a pátí a šestí se utkali o 9 - 12. pořadí.Výsledky vzájemných partií hráčů ze základních skupin, kteří postoupili do stejné skupiny o celkové pořadí, se započítavali. Celkem tedy sehrál každý hráč 7 partií, pět v základní skupině a dvě ve skupině o celkové pořadí.

Skupina "A" byla velmi vyrovnaná a každá prohra znamenala ztrátu nadějí na finálovou čtyřku. Nejlépe si nakonec vedli Milan Fiala a Karel Tomek, prohra odsunula do druhé skupiny Jaroslava Štolfu společně s remizovým králem Tomášem Novotným.

Skupina "B" proběhla podle ELOVÝCH předpokladů a do finálové skupiny postoupili dva nejvýše nasazení hráči, Josef Hospodka a Karel Kajínek. Na paty jim marně šlapal Petr Ďoubal a překvapivě i Ladislav Pátek, totálně vyhořel obhájce loňského prvenství Břetislav Pour, který se propadl až do skupiny o 9. až 12. pořadí.

Ve finálové skupině se dokázal nejlépe prosadit Josef HOSPODKA a připsal si po pěti letech na své konto další titul oddílového přeborníka, druhé místo obsadil po vyrovnaných výkonech Milan FIALA, třetí skončil vždy bojovně naladěný Karel TOMEK a skupinu uzavřel na čtvrtém místě Karel KAJÍNEK.

Ve skupině o 5. – 8. pořadí získal nejvíce bodů Petr ĎOUBAL a zaslouženě obsadil páté místo. O šesté a sedmé pořadí se při naprosto stejném pomocném hodnocení rozdělili remizový Tomáš NOVOTNÝ a trochu rezignující Jaroslav ŠTOLFA, skupinu uzavřel nestárnoucí bojovník Ladislav PÁTEK.

Ve skupině o 9. - 12. pořadí zabral Břetislav POUR a obsadil celkové deváté místo, desátý skončil ve svém prvním chotěbořském turnaji Michal ČERMÁK. O poslední dvě místa si to rozdali nejmladší účastníci přeboru. Úspěšnější byl Pavel MANDL, který tak skončil na jedenáctém místě, dvanáctý byl Milan BOŽOVSKÝ.

Oddílový přebor je již minulostí a proto můžeme rekapitulovat.Hrací systém přinesl do turnaje mnohem větší dramatičnost, a oproti dřívějším ročníkům, kdy se hrálo švýcarským systémem, i pevné hrací termíny.Přesto musím opět konstatovat, že ideálním stavem jsou dvě uzavřené skupiny o 8 až 10 hráčích, kteří se utkají každý s každým. Bohužel současný nezájem hráčů o oddílový přebor to zatím neumožňuje. Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za účast, korektní hru a sportovního ducha.Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 15. 01. 2007 | 1909 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server