NIKLOVNA OPEN

NIKLOVNA OPEN 2010 * Chotěboř 30. 7. 2010

Ani vytrvalý celodenní déšť nezhatil další ročník letně nevážného turnaje v bleskovém šachu NIKLOVNA OPEN 2010.

Bohužel zahrádka restaurace Niklovna zůstala zavřená a turnaj tak poprvé proběhl ve stísněných prostorách restaurace. Když se nám podařilo trochu přestavět stoly a vypoklonkovat hosta, který nemohl pochopit že překáží, mohlo se s mírným zpožděním začít.

Hráčů se sešlo deset - já, Břetislav "Enge" Pour, Karel "Hábera" Kajínek, Milan Fiala, pan velmistr Míra Tecl, Tom Novotný a loňský vítěz Pepík Hospodka. Z Prahy doskákal Petr "Klokan" Novotný, z Prachovic Jarda Štolfa a z restaurace BENE to měl patnáct metrů Milan "Mišus" Michal.

Turnaj nabral od počátku zběsilé tempo, naštěstí brzké vysílení některých hráčů vyvolalo častější a delší občerstvovací přestávky. Ty byly velice důležité, protože pomocné hodnocení bylo dáno počtem zkomzumovaných 12 stupňových piv Chotěboř. Bohužel někteří šachisté již tak vyměkli, že se posilovali pivem nealkoholickým, kofolou a dokonce jahodovým džusem. Hanba a fuj...

Turnaj měl početnou diváckou kulisu. Dost hlasitě fandili hlavně osadníci rohového akvária. Co jsem koukal, měli huby furt otevřený. A nejvíce ten pidikrokodýl, co u toho ještě furt vypouštěl bubliny a řval: ty vole, co to hraješ, co to hraješ...Sem tam se taky zastavili návštěvníci restaurace, ale ty ryby, ty měli určitě převahu.

No a najednou byl konec turnaje. Tomáš Novotný, který vše řídil, odpovědně a snad správně sečetl body a celkové pořadí dostalo následující podobu: