NIKLOVNA OPEN

NIKLOVNA OPEN 2009 aneb hledání šestého smyslu...

Poslední červencový pátek byl opět ve znamení prázdninového setkání chotěbořských šachistů a příznivců na letně nevážném turnaji NIKLOVNA OPEN.

V dusném podvečeru se sešlo v zahrádce restaurace Niklovna 13 hráčů, kteří se utkali každý s každým, tempem 5 minut na partii a hráče. Po tréninkové a občerstvovací půlhodince zavelel doživotně jmenovaný rozhodčí turnaje Tomáš Novotný ke hře a rozpoutal tak, za zvýšené pozornosti pravidelných hostů, "neúprosné" šachové bitvy.

Někteří hráči vsadili v průběhu turnaje na nedovolený krevní doping (EPO tlačenka), většina však posilovala svého ducha krasohledy různých značek a stupňovitostí.To mělo za následek, že se startovní pole rozdělilo do dvou výkonnostních skupin: ti co chtěli vyhrát a ostatní, kterým to bylo úplně jedno. Nakonec se všichni zdárně dočkali posledního kola, které přineslo následující celkové pořadí:
Poř. Jméno a příjmení Body
1. Josef Hospodka
10     /3/
2. Petr Novotný
10     /2/
3. Tomáš Novotný
9,5
4.
Milan Fiala
9
5. Petr Ďoubal
6,5    /6/
6. Jaroslav Štolfa
6
7. Břitislav Pour
6     /EPO/
8. Karel Tomek
5,5  /EPO/
9. Pavel Dobšinský 5       /6/
10. Karel Kajínek
5      / 5/
11. Miroslav Tecl
3,5    /7/
12. Milan Michal
2       /5/
13. Bohuslav Odvářka
0       /6/

Dramatický boj o čelo seřadil první čtveřici hráčů do rozmezí jednoho bodu a o prvním místě nakonec rozhodlo až pomocné hodnocení: počet krasohledů/uvedeno v závorce za body/. Také další vyrovnaná šestice se vešla do 1,5 bodu a i zde rozhodovaly krasohledy.

Vítěz turnaje převzal vítězné šachové triko a putovní trofej, kterou před mnoha lety přivezli chotěbořští šachisté neznámo odkud.

 

Vítěz pomocného hodnocení.

Po skončení turnaje již zůstalo jen zdravé jádro šachistú a blicalo se až do půlnoci. Pak nás vyhodili, protože jeden ze šachistů zapomněl zaplatit...

Sehráno, sečteno, zaplaceno/jak kdo?!/ – za rok opět nashledanou !

PS: A jak dopadlo hledání šestého smyslu? Bohužel nevím, protože jsem byl věrný PILSNER URQUELL!Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 02. 08. 2009 | 1988 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server