Soutěže družstev

Mistrovství ČR školních týmů v šachu 2018

Zlín 19.-20.06.2018  Potřetí za sebou uspořádal Šachový klub Zlín ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati Zlín MČR školních týmů v šachu 2018.


Opět se hrálo v kongresovém centru za účasti všech tří kategorií: 1.-5. třídy, 6.-9. třídy a střední školy. Chotěbořské školy měly opět trojnásobné zastoupení, ZŠ Buttulova a Gymnázium si vybojovali účast v krajském kole Vysočiny, družstvu ZŠ Smetanova pomohla k účasti divoká karta pořadatelů. Turnaje všech kategorií se hrály na 9 kol /ÚT - 5 kol, ST - 4 kola/, tempem 20 minut + 5 sec/tah na partii a hráče. Hodnocení probíhalo olympijským způsobem, tzn. že se sčítaly všechny uhrané body jednotlivých hráčů.
Kategorie 1.-5. třída - 30 družstev:
Družstvo "Buttulky" obsadilo výborné páté místo, ale hodně blízko mělo ještě k lepšímu umístění... Před posledním kolem bylo na druhém místě, ale výrazná prohra s pozdějším vítězem Frýdkem-Místkem je odsunula až za stupně vítězů. Družstvo hrálo v sestavě Viola Ruby Pejřimovská (4,5/9), Radek Nejedlý )5,5/9), Tadeáš Rubel Pejřimovský (7/9!), Filip Krupička (5/7) a Jakub Nováček (0/2). Družstvo "Smetanky" bylo po pátém kole čtvrté, pak se pohybovalo stále v desítce, ale opět vysoká prohra v posledním kole znamenala propad na čtrnácté místo. Družstvo hrálo v sestavě Robert Jun (7/9!), Lukáš Nejedlý (3,5/9), Rosťa Jun (5/9) a Martin Včela (3/9).
Výsledky jednotlivců a jednotlivých zápasů: Buttulka    +   Smetanka
Kategorie 6.-9. třída - 28 družstev: kategorie bez účasti chotěbořského družstva.
Kategorie střední školy - 26 účastníků:
Také družstvo "gymnazistů" odehrálo slušný turnaj a obsadilo celkové dvanácté místo. Družstvo hrálo v sestavě Ruda Jun (4/9), Šárka Volaninová (3/9), Ondřej Dejmal (4,5/9) a Petr Klabeneš (7/9!).
Výsledky jednotlivců a jednotlivých zápasů: Gymnázium
Opětovná účast tří chotěbořských družstev ve finále MČR školních týmů, ale i jejich výkony a umístění, jsou určitě úspěchem chotěbořského mládežnického šachu. Jen tak dál!!!


Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 21. 06. 2018 | 272 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server