Turnaje

Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu 2018

Žďár nad Sázavou 08-09.09.2018   Nová sezóna mládeže začíná již pravidelně Mistrovstvím ČR mládeže v rapid šachu. Letošní turnaj proběhl v ideálních prostorách Domu kultury ve Žďáru nad Sázavou pod "taktovkou" místního šachového oddílu.


Mistrovské turnaje hrálo 214 dívek a chlapců a opět nechyběli ani chotěbořští šachisté. Hrálo se šest mistrovských turnajů /chlapci do 10, 12, a 14 let a dívky do 10, 12, a 14 let/ a doprovodný OPEN pro hráče bez rozdílu věku a výkonnosti.
Dívky - kategorie D 12 /28 účastníků/: Viola Ruby Pejřimovská a Eliška Křivská se do turnaje dostaly na "divokou kartu" pořadatele. Viola, nasazená čtyřka turnaje, bojovala po celou dobu o špici průběžného pořadí, prohra v předposledním kole s vítězkou ji nakonec odsunula na celkové šesté místo celkového pořadí. Eliška odehrála turnaj, který byl zatím výrazně nad její současné výkonnostní možnosti a obsadila celkové osmadvacáté pořadí.
Chlapci - kategorie H 10 /44 účastníků/: Radek Nejedlý se kvalifikoval z KP Pardubického kraje, Robert Jun dostal "divokou kartu" pořadatele. Oba kluci odehráli turnaj zhruba na úrovni svého nasazení, Radek získal 5 bodů a obsadil šestnácté místo, Robert uhrál 4,5 bodu a skončil pětadvacátý.
Chlapci - kategorie H 14 /42 účastníků/: Naše největší naděje na medailové umístění, Rudolf Jun, byl nasazen jako trojka turnaje. V obrovsky vyrovnané konkurenci však bylo všechno jinak a nejvýše nasazení hráči se vůbec neprosadili. To platilo i pro Rudu, který ziskem 5 bodů obsadil třinácté místo celkového pořadí.
OPEN turnaj /80 účatníků/: V doprovodném turnaji slušné kvality si zahrálo šest chotěbořských hráčů. Nejlepší výkon předvedl Petr Klabeneš, který skončil se šesti body na dvanáctém místě. Další umístění chotěbořáků: Tadeáš Rubel Pejřimovský 5 bodů - 32.místo, Rostislav Jun 4 body - 49.místo, Martin Včela 4 body - 58.místo, Tomáš Křivský  2,5 bodu - 74.místo a Mikuláš Křivský 2 body - 77.místo.
 


Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 17. 09. 2018 | 127 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server