Soutěže družstev

Mistrovství ČR družstev mladších žáků 2018

Varnsdorf 15.-17.06.2018  Podruhé za sebou se probojovalo chotěbořské družstvo mladších žáků do finálového turnaje Mistrovství České republiky. Pořadatelem turnaje byl ŠK Spartak Ústí nad Labem, který ho uspořádal v prostorách VOŠ a SŠ ve Varnsdorfu.


Na startu se prezentovalo všech 28 kvalifikovaných družstev z celé ČR. Vlastní devítikolový turnaj se hrál po tři dny /PÁ- 2 kola, SO- 5 kol, NE- 2 kola/, tempem 25 minut + 10 s/tah na hráče. Počet hráčů v družstvu je šest, povinně musí hrát jedna dívka. Základním hodnocením byl počet zápasových bodů /výhra=3 body, remíza=1 bod/. Sestava chotěbořského družstva se musela obejít bez dvou nejsilnějších hráčů z loňska, Rudolfa Juna a hostujícího Michala Jareše, kteří již překročili věkový limit. Pětici Viola Ruby Pejřimovská, Radek Nejedlý, Tadeáš Rubel Pejřimovský, Lukáš Nejedlý a Robert Jun doplnil jediný nováček Rosťa Jun. Podle ELA byl chotěbořský tým nasazen jako dvanáctý a jeho cílem bylo obhájit loňské desáté pořadí.
V pátek jsme uštědřili "kanára" rezervě Polabin a prohráli nejtěsnějším rozdílem s družstvem z Budějovic. Sobota přinesla dvě výhry a tři remízy a družstvo se posunulo na osmé místo průběžného pořadí. V neděli jsme zahájili vysokou prohrou s druhým nasazeným Frýdkem-Místkem A, vydřená výhra v posledním kole nás opět vrátila na výborné osmé místo! Naše umístění a celkové vítězství áčka Polabin znamená, že v příštím roce budou PDŠS reprezentovat ve finálovém turnaji opět tři družstva.
Viola to měla na jedničce hodně těžké. Většinou hrála s výrazně silnějšími soupeři /jeden měl dokonce ELO nad 2100/, takže uhrané tři body jsou velice slušný výsledek. Radek na dvojce měl již hratelnější soupeře a pět bodů je dobrý výsledek. Tadeášovi se v poslední době daří, potvrdil to i 5,5 body na třetí šachovnici. Lukáš měl na čtyřce po pěti kolech 4 body, pak mu však "došel dech" a již nebodoval. Dařilo se Robertovi a Rosťovi na pětce a šestce. Oba uhráli po 6 bodech a dobře jistili družstvo na zadních šachovnicích. Družstvo předvedlo týmový výkon a celkové umístění v první desítce musíme hodnotit jako velice dobré. Výrazný podíl na tom mají i trenéři a členové doprovodu. V sezóně 2018-19 již nebudou moci hrát Viola a Tadeáš Pejřimovští, takže budeme muset hladat další hráče a hráčky, kteří je nahradí. Budeme držet palce ať se to pořadí a chotěbořské družstvo mladších žáků si zahraje finále i potřetí za sebou.


Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 18. 06. 2018 | 321 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server