Turnaje

MČR mládeže v rapid šachu 2019

Nová sezóna mládeže začíná již pravidelně Mistrovstvím ČR mládeže v rapid šachu. A ani letos tomu nebylo jinak! Pod taktovkou pořadatelů z ŠK Spartak Ústí nad Labem se v příjemném prostředí Střední odborné školy a učiliště v Třešti prezentovalo více než 200 hráček a hráčů...


Hrálo se šest mistrovských turnajů /chlapci do 10, 12 a 14 let a stejné kategore dívek/ a doprovodný OPEN pro hráče bez rozdílu věku a výkonnosti.
Kategorie dívek:
D 14 /26 účastnic/: Viola Ruby Pejřimovská hraje turnaj MČR již pravidelně a vždy bojuje o přední umístění. To potvrdila i letos, kdy po dobrých výkonech uhrála 5,5 bodu z 9 partií a obsadila velice dobré páté místo celkového pořadí.
Kategorie chlapců:
H 10 /40 účastníků/: Rostislav Jun se kvalifikoval na MČR druhým místem v krajském přeboru a podle ELA byl 23 nasazeným. V turnaji to byla "výsledková houpačka", nakonec uhrál 4 body a obsadil sedmadvacáté pořadí.
H 12 /42 účastníků/: Také Robert Jun prošel na MČR z krajského přeboru Pardubického kraje. Byl nasazen až jako čtyřicátý hráč turnaje a bylo jasné, že to nebude mít vůbec snadné. To se v turnaji potvrdilo a Bertík nakonec získal 3 body a skončil na 38.místě celkového pořadí.
H 14 /42 účastníků: Rudolf Jun se do turnaje dostal na divokou kartu pořadatelů a jako nasazená dvojka patřil do vyrovnaného okruhu favoritů. To potvrzoval až do šestého kola, pak však na prvním stole prohrál s pozdějším vítězem turnaje, což se trochu "podepsalo" i na jeho výkonech v dalších kolech. Nakonec Ruda vybojoval 5,5 bodu a skončil na devátém místě.
OPEN /55 účastníků/: V doprovodném turnaji slušné kvality si zahrál Tadeáš Rubel Pejřimovský. Se svými výkony mohl být určitě spokojen, uhrál 5 bodů a skončil na třiadvacátém místě.
Hodnocení velkého hráče: Každou účast chotěbořských hráčů na turnajích Mistrovství České republiky je třeba brát jako výrazný úspěch. Projít kvalifikačním sítem krajských přeborů mládeže Pardubického kraje /eventuelně i turnajů Mistrovství Čech/ není opravdu vůbec jednoduché!


Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 12. 09. 2019 | 119 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
26.01.2020:
Aktuální informace a výsledky najdete na našem FACEBOOKU.

20.01.2020:
POZOR! POZOR! POZOR! PDŠS přesunul oddílové weby na jiný server což se projevilo v nefunkčnosti chotěbořských stránek. Došlo k narušení php souborů, nefunguje vkládání a správa článků. Jsme proto nuceni vytvořit stránky nové! Omlouváme se čtenářům a příznivcům za dočasnou nefunkčnost stránek! Petr Ďoubal  
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server