Turnaje

Liga VYSOČINY mládeže

"O perníkovou chaloupku" - Náměšť nad Oslavou 05.01.2019  / V pravidelném termínu, první lednovou sobotu nového roku, uspořádal Dům dětí a mládeže Náměšť nad Oslavou ve spolupráci s náměšťskými šachisty turnaj mládeže "O perníkovou chaloupku"...Turnaj byl zároveň třetím pokračováním Ligy Vysočiny mládeže v rapid šachu. V hodně nepříznivém počasí dorazila skoro stovka účastníků, kteří odehráli dva turnaje dle kategorií: mladší /HD8,10/ a starší /HD,14,16/. Chotěbořská výprava měla deset hráčů, tři hráli turnaj mladších a sedm turnaj starších.

Kategorie mladších hráčů /HD10,12 - 36 účastníků:

Vloni kralovali této kategorii chotěbořští hráči, letos se nedostali ani na stupně vítězů. Rosťa Jun patřil k favoritům, prohry s prvními dvěma hráči ho odsunuly až na celkové páté místo. Další chotěbořáci obsadili místa za první desítkou. Třináctý Petr Fousek může být s umístěním celkem spokojený, čtrnáctý Jakub Nováček má již ambice na lepší umístění.

Celkové výsledky-kategorie mladší

Kategorie starších hráčů /HD12,14,16 - 58 účastníků/:

Ruda Jun byl jasným favoritem, jeho současné rapidové ELO 2298 je až neskutečně vysoké... Soupeři se ho však nezalekli, sebrali mu dvě remízy a při rovnosti bodů prvních třech hráčů rozhodovalo až pomocné hodnocení. To měl Ruda nejhorší a tak po předloňské a loňské výhře v turnaji se letos musel spokojit s třetím místem. Jenom malou náplastí mu byla výhra v kategorii chlapců do 14 let. Na slušném devátém místě skončila Viola Ruby Pejřimovská a zároveň vyhrála kategorii dívek do 14 let. Na začátku třetí desítky skončil Tadeáš Rubel Pejřimovský a stále se zlepšující Martin Včela a Štěpán Zvolánek. Nedařilo se Bertíku Junovi, výrazně omezený čas rapid šachu nesvědčil ani Elišce Křivské.

Celkové výsledky-kategorie starší

Čtvrtý turnaj Ligy Vysočiny mládeže se hraje 26.ledna 2019 v Třebíči.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 09. 01. 2019 | 94 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server