Turnaje

Liga VYSOČINY mládeže

"O perníkovou chaloupku" - Náměšť nad Oslavou 05.01.2019  / V pravidelném termínu, první lednovou sobotu nového roku, uspořádal Dům dětí a mládeže Náměšť nad Oslavou ve spolupráci s náměšťskými šachisty turnaj mládeže "O perníkovou chaloupku"...

Turnaj byl zároveň třetím pokračováním Ligy Vysočiny mládeže v rapid šachu. V hodně nepříznivém počasí dorazila skoro stovka účastníků, kteří odehráli dva turnaje dle kategorií: mladší /HD8,10/ a starší /HD,14,16/. Chotěbořská výprava měla deset hráčů, tři hráli turnaj mladších a sedm turnaj starších.

Kategorie mladších hráčů /HD10,12 - 36 účastníků:

Vloni kralovali této kategorii chotěbořští hráči, letos se nedostali ani na stupně vítězů. Rosťa Jun patřil k favoritům, prohry s prvními dvěma hráči ho odsunuly až na celkové páté místo. Další chotěbořáci obsadili místa za první desítkou. Třináctý Petr Fousek může být s umístěním celkem spokojený, čtrnáctý Jakub Nováček má již ambice na lepší umístění.

Celkové výsledky-kategorie mladší

Kategorie starších hráčů /HD12,14,16 - 58 účastníků/:

Ruda Jun byl jasným favoritem, jeho současné rapidové ELO 2298 je až neskutečně vysoké... Soupeři se ho však nezalekli, sebrali mu dvě remízy a při rovnosti bodů prvních třech hráčů rozhodovalo až pomocné hodnocení. To měl Ruda nejhorší a tak po předloňské a loňské výhře v turnaji se letos musel spokojit s třetím místem. Jenom malou náplastí mu byla výhra v kategorii chlapců do 14 let. Na slušném devátém místě skončila Viola Ruby Pejřimovská a zároveň vyhrála kategorii dívek do 14 let. Na začátku třetí desítky skončil Tadeáš Rubel Pejřimovský a stále se zlepšující Martin Včela a Štěpán Zvolánek. Nedařilo se Bertíku Junovi, výrazně omezený čas rapid šachu nesvědčil ani Elišce Křivské.