Turnaje

Krajský přebor mládeže v rapid šachu 2018

Mistrovice 12.05.2018  Tak jako každoročně proběhl v Mistrovicích Krajský přebor mládeže 2018 v rapid šachu. Ve čtyřech samostatných turnajích, dle věkových kategorií, se ho zúčastnilo 138 hráů a hráček nejenom z Pardubického kraje. Chotěbořská jedenáctičlenná výprava se určitě neztratila a získala dva tituly krajských přeborníků.


Kategorie do 10 let /40 účastníků/:
V kategorii do 10 let patřili naši hráči k favoritům turnaje a v jeho průběhu to dokonale potvrdili. V první pětce celkovém pořadí obsadili čtyři místa! Radek Nejedlý uhrál plný počet 9 bodů a obhájil loňské první místo a titul krajského přeborníka.Třetí skončil Robert Jun, čtvrtý jeho bratr Rosťa Jun a pátý Lukáš Nejedlý. Na konci první desítky skončil ještě Jarda Zmek a třiatřicátý Jakub Nováček.
Kategorie do 12 let /40 účastníků/:
V kategorii dvanáctek dominovali hráči Polabin, kteří obsadili první čtyři místa. Na pátém skončil po výborném výkonu Tadeáš Rubel Pejřimovský, jeho setra Viola Ruby Pejřimovská obsadila desáté místo /čtvrtá v dívkách/.
Kategorie do 14 let /25 účastníků/:
Kategorie čtrnáctiletých byla bez účasti chotěbořských hráčů a opět v ní dominovali hráči Polabin, kteří obsadili prvních pět míst.
Kategorie HD 16-20 /33 účastníků/:
Ve společné kategorii nejstarších kraloval Rudolf Jun, který si sem odskočil ze čtrnáctek, kde již měl jistý postup. Ruda dokázal "přeskočit" dva největší favority turnaje a prvním místem celkově vyhrál i kategorii do 16 let. Dobrý turnaj odehrál i Petr Klabeneš, který byl celkově sedmý a zároveň třetí v šestnáctkách.
MČR v rapidu je na pořadu v září 2018. Do tohoto turnaje postupují krajští přeborníci dle věkových kategorií /chlapci a dívky/,  ještě je doplní již kvalifikovaní hráči a další hráči, kteří se určí podle počtu registrovaných hráčů v jednotlivých krajích.


Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 16. 05. 2018 | 208 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server