Výsledky

KRAJSKÝ PŘEBOR 1.třídy * 9. kolo

CHS Chotěboř - Loko Česká Třebová 1,5 - 6,5
Domácí nastoupili v momentálně nejsilnější sestavě a s odhodláním uspět. Hosté však přijeli kompletní a v klídku rozmetali chotěbořské naděje jako domeček z karet.

Výsledky na jednotlivých šachovnicích:

1. Ondráček Ondřej 2060 1/2 Šimek Jan 2141
2. Linhart Jan 1958 0 - 1 Hurt Lukáš 2096
3. Petrus Luděk 1952 0 - 1 Kotva Milan 2055
4. Hospodka Josef 1940 0 - 1 Vondra Lukáš 2005
5. Roušar Zdeněk 1951 1/2 Čižinský Petr 1937
6. Krejčík Tomáš 1897 0 - 1 Petráž Martin 1957
7. Novotný Tomáš 1831 0 - 1 Borek Pavel 2016
8. Fiala Milan 1847 1/2 Šimek Zdeněk 1852

Honza Linhart nezvládl s černými zahájení a s králem uprostřed šachovnice vymýšlel jak nepřijít o figuru... Zachránil ji, ale přišel o dámu a hosté šli rychle do vedení. Také Luděk Petrus vyšel ze zahájení prachbídně, soupeř získal kvalitu a pěcha a zanedlouho bylo po partii. Jediný chotěbořák, který měl partii vyhranou byl Tomáš Krejčík. V anglické hře získal kvalitu a 2 pěchy, ale pak hrubě podcenil soupeřův útok na královském křídle a když mu spadl ve dvaatřicátém tahu prapor stál již před nekrytelným dvoutahovým matem. Hosté v klídku a pohodě vedli 3:0 a protože ani v ostatních pěti partiích nestáli hůře bylo po zápase. Flustrovaní domácí tlačili na pilu a hosté s přehledem půlili nebo vyhrávali remizové koncovky. Na jedničce stál Ondřej Ondráček v sicilce velice dobře, soupeř však dokázal rozběhnout pěšce na dámském křídle, postavil dámu, ale domácí hráč dokázal partii zremizovat. Do remizové koncovky čtyř jezdců se dostal na čtvrté šachovnici Josef Hospodka. Jeho soupeř však měl s partií větší trpělivost, Pepíka "vyseděl" a vyhrál. Podobně dopadl i Tomáš Novotný. Ve vídeňský přešel do koncovky dvou koňů proti dvěma střelcům a v asi oboustranně vyhrané koncovce udělal poslední chybu a prohrál. Zdeněk Roušar držel v sicilce vyrovnané postavení a ve věžovce se oba soupeři dohodli na remíze. Na osmičce měl Milan Fiala poziční výhodu, po výměnách partie přešla do věžové koncovky a skončila remízou.

Hodnocení kapitána: Věděli jsme. že musíme zabrat a bodovat. Snaha byla, ale kvalita chyběla. Holt si asi musíme přiznat, že na tuto soutěž nemáme. V dalším kole si to v Žamberku rozdáme o posledního fleka. Šance na záchranu jsou již minimální, ale určitě to nezabalíme a budeme bojovat až do konce.

Informace o všech krajských soutěžích (soupisky, výsledky, tabulky, zápisy) naleznete na svazové adrese: http://db.chess.cz/soutez.php.Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 02. 03. 2009 | 2309 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server