Výsledky

KRAJSKÝ PŘEBOR 1.třídy * 8. kolo

2222 ŠK Polabiny Pardubice D - CHS Chotěboř 5,5 - 2,5
S cílem nedostat takovou dardu jako minule nastoupilo chotěbořské družstvo k dalšímu utkání v Pardubicích. Domácí nastoupili v silné sestavě a proti rozklíženým hostům bez větších problémů vysoko vyhráli.

Výsledky na jednotlivých šachovnicích:

1. Šilar Lubomír 2168 0 - 1 Ondráček Ondřej 2060
2. Trojan Luboš 2084 1 - 0 Petrus Luděk 1952
3. Just Pavel 2034 1 - 0 Hospodka Josef 1940
4. Torvenyi Roman 2008 1 - 0 Zvěřina Jan 1902
5. Mojžíš Martin 2026 1/2 Novotný Tomáš 1831
6. Bauer Jindřich 1839 1 - 0 Dobšinský Pavel 1892
7. Kouba Petr 2046 1/2 Fiala Milan 1847
8. Rež Matouš 1647 1/2 Ďoubal Petr 1705

Dění na šachovnicích jsem se při hře nevěnoval, když jsem dohrál tak se už na to moc nedalo koukat. Takže jednou větou...Na šestce spěchal Pavel Dobšinský do horší věžové koncovky, pak ještě nastavil figuru a byl konec. Na osmičce byl vyvezen Petr Ďoubal ,který ve vyrovnané střední hře přistoupil na trojí opakování tahů a partie skončila remízou. Na čtyřce dal Jan Zvěřina kvalitu za "poziční výhodu", pak však již jenom kroutil hlavou a řítil se do záhuby jak pozičně tak časově. Na dvojce se Luděk Petrus propracoval s pěchem méně do koncovky nestejnobarevných střelců, ve které mu domácí matador předvedl jak jí umí rychle vyhrát. Na jedničce potvrdil Ondřej Ondráček pozici jasně nejlepšího chotěbořského hráče. Proti zkušenému hráči domácích se bránil "zahájením do blicek", odrazil útočné hrozby soupeře a nástupem na dámském křídle získal několik pěchů a cestu k jasné výhře. Josef Hospodka přišel ve střední hře o pěcha a přes úpornou obranu prosadil soupeř na áčku volného "dupájeva" a vyhrál. Na pětce získal Tomáš Novotný aktivní hrou poziční převahu, ta však skončila v koncovce pouze dělbou bodu. V poslední partii hrál Milan Fiala prohranou koncovku, ve které však soupeř nedokázal uplatnit "stádo" pěchů navíc k výhře a partie skončila také remízou.

Hodnocení kapitána: Byl jsem na výletě v Praze a měl jsem se moc dobře!

Závěrem prosba autora těchto řádek: Milane Michale, až ti zase z jakéhokoliv důvodu šachisté ujedou, nechoď to hned zvěstovat naší rodině! Ono jim je to totiž uplně jedno a pouze je nasereš, když je vzbudíš. Zkus to třeba v BENE... Díky! .

Informace o všech krajských soutěžích (soupisky, výsledky, tabulky, zápisy) naleznete na svazové adrese: http://db.chess.cz/soutez.php.Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 16. 02. 2009 | 1866 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server