Výsledky

KRAJSKÝ PŘEBOR 1.třídy * 6. kolo

TJ Štefanydes Polička - CHS Chotěboř 4,5 - 3,5
Další těsnou a trochu zbytečnou prohrou zahájili nový rok chotěbořští šachisté. Ve vyrovnaném utkání promarnili své možnosti na předních šachovnicích a po prohře se propadli až skoro ke dnu celkového pořadí KP I.

Výsledky na jednotlivých šachovnicích:

1. Kastner Oldřich 2145 1/2 Ondráček Ondřej 2060
2. Lorenc Oldřich 2106 1 - 0 Petrus Luděk 1952
3. Houška Bronislav 2060 1 - 0 Zvěřina Jan 1902
4. Švub Jan 1997 1/2 Krejčík Tomáš 1897
5. Smejkal Jan 1902 1 - 0 Novotný Tomáš 1831
6. Stodola Zdeněk 1774 1/2 Dobšinský Pavel 1892
7. Charouz Milan 1774 0 - 1 Fiala Milan 1847
8. Navrátil Ladislav 1695 0 - 1 Michal Milan 1778

Na jedničce získal Ondřej Ondráček v italské hře lepší postavení, cestu k výhře však nenašel a partie skončila remízou. Luděk Petrus držel na dvojce dlouho vyrovnané postavení, v koncovce ho však soupeř přetlačil a vyhrál. Na trojce hrál Jan Zvěřina dámské fiančeto a od počátku se bránil a stál pasivně. Jeho soupeř dokázal stupňovat poziční převahu až do vyhrané koncovky. Tomáš Krejčík hrál anglickou a vyrovnaná partie skončila bez velkých komplikací remízou. Na pětce hrál Tomáš Novotný indickou a přes ztrátu pěcha přešla hra do zdánlivě remízové koncovky, kterou však neudržel a prohrál. Na šestce se utkali staří známí z let minulých a partie tomu odpovídala: Pavel Dobšinský a jeho soupeř dali rychlou remízu. Na sedmičce dokázal Milan Fiala odrazit útok soupeře, získal kvalitu a pak i dámu a jasně vyhrál. Milan Michal hrál Mora gambit a získal pěšce a lepší postavení. Po výměnách se však hra vyrovnala, ale Milan dokázal proměnit koncovku ve své vítězství.

Hodnocení kapitána: Trošku smůlovatá prohra nesmí srazit naše sebevědomí. Nesmíme to zabalit, ale dále bojovat a zkoušet urvat body v každém dalším utkání. Vždyť jsme zatím těsně za půlkou soutěže a hratelných soupeřů nás čeká ještě dost!!! .

Informace o všech krajských soutěžích (soupisky, výsledky, tabulky, zápisy) naleznete na svazové adrese: http://db.chess.cz/soutez.php.Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 19. 01. 2009 | 1890 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server