Výsledky

KRAJSKÝ PŘEBOR 1.třídy * 4. kolo

TJ Lanškroun - CHS Chotěboř 6 - 2
Jednou to přijít muselo... Přesně 1 rok, 257 dní, 1 hodinu, 39 minut a 13 sekund trvala neporazitelnost chotěbořského družstva v soutěžích družstev. Výletní chotěbořská sestava nestačila na vedoucí tým tabulky a po nepřesvědčivém výkonu utrpěla první porážku v soutěži.

Výsledky na jednotlivých šachovnicích:

1. Pokorný Tomáš 2245 1/2 Petrus Luděk 1952
2. Hrubeš Pavel 2147 1 - 0 Zvěřina Jan 1902
3. Petruň Milan 1974 1 - 0 Krejčík Tomáš 1897
4. Solil Roman 1983 1/2 Novotný Tomáš 1831
5. Procházka Petr 1956 1 - 0 Dobšinský Pavel 1892
6. Novák Miroslav 1715 0 - 1 Fiala Milan 1847
7. Šilar Ladislav 1923 1 - 0 Michal Milan 1778
8. Šebrle Jaroslav 1766 1 - 0 Tomek Karel 1734

Do těchto chvil se mi nikdo z přímých účastníků neozval a nedal vědět co a jak se dělo, takže si pomáhám letmým pohledem na sehrané partie a beru to od první po osmou šachovnici. Luděk Petrus se bránil Nimcovičovou Indickou a dlouho držel vyrovnané postavení. Po výměnách došlo na koncovku D+J+6 pěchů na každé straně, ve které se nejdříve Luděk pokoušel o záchranu věčným šachem, aby se to nakonec podařilo jeho soupeři a partie skončila remízou. Na druhé šachovnici se hrála Francouzská obrana, kterou Jan Zvěřina hraje a zná jak své boty. Vyrovnaný boj přešel do koncovky tří lehkých figur, kterou lépe zvládl domací hráč a po zisku dvou pěchů vyhrál. Tomáš Krejčík ztratil ve střední hře v sicilce kvalitu, soupeř rozehrál dvojici věží a po zisku dalších dvou pěchů chytil Tomáše do matových sítí. Tomáš Novotný hrál vyrovnanou sicilku, ve střední hře přišel o pěcha, kterého opět získal v koncovce dámy a lehké figury a soupeři se potom dohodli na remíze. Pavel Dobšinský dal opět oblíbený Caro-Kann, ale s králem na d6 nestál nejlépe. Soupeř otevřel sloupce, dámu dostal na sedmou řadu, něco pobral a za chvilku bylo po partii. Milan Fiala dal opět d4, ve střední hře získal při výměnách figuru. pak ještě dva pěchy a zaznamenal jediné vítězství chotěbořských hráčů. Milan Michal držel celou partii vyrovnané postavení, pak však ztratil pěcha a ve věžové koncovce již partii nedokázal zachránit. Karel Tomek jako obvykle zvolil Birdovu hru, soupeř však s ním držel krok a matovou hrozbou získal kvalitu a pěcha a jasně vyhrál.

Hodnocení toho co tam nebyl: Vím, že je někdy problém dát dohromady co nejvíce hráčů ze základní sestavy, proto patří pochvala těm, kteří zaskočili a udělali si nedělní výlet do Lanškrouna. Utkání není třeba pitvat, důležitější zápas nás čeká 14. 12. 2008 doma s Vysokým Mýtem B .

Informace o všech krajských soutěžích (soupisky, výsledky, tabulky, zápisy) naleznete na svazové adrese: http://db.chess.cz/soutez.php.Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 02. 12. 2008 | 1860 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server