Výsledky

KRAJSKÝ PŘEBOR 1.třídy * 3. kolo

CHS Chotěboř - Spartak OEZ Letohrad 5,5 - 2,5
Třetí zápas chotěbořských šachistů přinesl první vítězství v soutěži a první tříbodový zisk. Hosté z Letohradu přijeli kompletní, přesto se domácí, se třemi hráči mimo základní sestavu, dokázali výrazně prosadit a bodovat.

Výsledky na jednotlivých šachovnicích:

1. Ondráček Ondřej 2060 1 - 0 Černý Karel 2146
2. Linhart Jan 1958 1/2 Veselý Petr 1922
3. Petrus Luděk 1952 1/2 Mikyska Kamil 1833
4. Hospodka Josef 1940 1/2 Papáček Miloš 1957
5. Novotný Tomáš 1831 1 - 0 Maceška Bohumír 1918
6. Dobšinský Pavel 1892 1 - 0 Janeček Václav 1808
7. Fiala Milan 1847 1 - 0 Řehák Jiří 1910
8. Michal Milan 1778 0 - 1 Kylar Pavel 2037

Milan Fiala zahrál své vítězné 1. d4 a od začátku měl navrch. Ve střední hře získal pěšce, pak další dva a první výhra domácích byla na světě. Tomáš Novotný hrál vyrovnanou sicilku, po výměnách dokázal rozběhnout c pěcha až na sedmou řadu, aby si nakonec postavil dámu na h sloupci a přidal druhý bod domácích. Josef Hospodka hrál také sicilku a s černými odolával tlaku soupeře. V koncovce a v časové tísni přinutil soupeře k opakování tahů a partie skončila remízou. Pavel Dobšinský dal oblíbený Caro-Kann a v postavení bez rošády nestál nejlépe. Soupeř však hledal vítězné tahy tak dlouho, až Pavel využil volný g sloupec k útoku na krále a po zisku materiálu přidal třetí vítězství domácích. Ondřej Ondráček dlouho a marně tlačil v sicilce na svého soupeře a vítězství se dočkal až když protivník hrubě chyboval a ztratil figuru i partii. Luděk Petrus byl celou partii aktivnější a přešel do lepší koncovky. Pak však chyboval, ale partii ještě ustál a dokázal ji zremizovat. Milan Michal stál od zahájení hůře, ale vynalézavou hrou se držel stále nad vodou. Partie přešla do koncovky, kde Milan již nedokázal zastavit lavinu soupeřových pěšců a prohrál. Jan Linhart držel v nejdelší partii zápasu vyrovnanou hru s oboustrannými možnostmi. Po výměnách však partie přešla do ploché koncovky a následné remízy.

Hodnocení stavěče figur: Tým splnil taktiku, udržel předek a na zadních šachovnicích bodoval. Pochvalu zaslouží všichni hráči, kteří předvedli zodpovědný a kolektivní výkon. V příštím kole nás čeká vedoucí tým soutěže Lanškroun, který spolehlivě odhalí na co letos máme. Takže kamarádíčkové, pořádně se do toho obujte a přivezte nějaké body!!!

Informace o všech krajských soutěžích (soupisky, výsledky, tabulky, zápisy) naleznete na svazové adrese: http://db.chess.cz/soutez.php.Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 17. 11. 2008 | 1399 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server