Výsledky

KRAJSKÝ PŘEBOR 1.třídy * 10. kolo

CHS Chotěboř - ŠK Vysoké Mýto C   5,5 - 2,5
Proti soupeři, bojujícímu o záchranu v soutěži, byli chotěbořští hráči jasným favoritem.Tuto úlohu dokázali za mírného remízového klopýtání splnit a vysoko vyhráli. Výsledky na jednotlivých šachovnicích:

1. Ondráček Ondřej
2166
1 - 0 Beneš Milan
1958
2. Petrus Luděk
2018
1/2 Sabolová Gabriela
1837
3. Linhart Jan
1971 1/2 Marinov Peter
1761
4. Hospodka Josef
1930 1/2
Ondrej Tomáš
1624
5. Krejčík Tomáš
1916 1/2 Podgorný Radim
1736
6. Novotný Tomáš
1899 1 - 0
Ptáček Miloslav 1833 
7. Fiala Milan
1827 1/2 Sabolová Kristýna1765
8. Dobšinský Pavel
1867 1 - 0
Nedelčev Radim
1526

 

Domácí nastoupili skoro kompletní a proti houževnatě bojujícím hostům se prosazovali velmi pozvolna. První to dokázal na jedničce Ondřej Ondráček. V pircce vsadil na nekompromisní útok, který přetavil ve vedoucí bod domácích. Pak opět zafungovalo kouzlo "Černobílých otazníků"! Pavel Dobšinský uplatnil ve francouzské své letité zkušenosti, přetlačil soupeře a domácí vedli 2:0. Na sedmičce získával Milan Fiala v dámské koncovce pěcha za pěchem, pak však chyboval a soupeřka se zachránila věčným šachem. Na šestce získal Tomáš Novotný ve skandinávské poziční výhodu, kterou uplatnil k zisku dvou pěchů a zasloužené výhře. Všechny další partie zápasu skončily dělbou bodů. Tomáš Krejčík nedokázal v anglické nic zásadního vymyslet, přesto se prosadil dámou po g sloupci a prohnal černého krále přes celou šachovnici. Pak však nepokračoval přesně a nakonec mohl být rád, že se s bývalým chotěbořským hráčem dohodl na remíze. Josef Hospodka získal ve střední hře pěšce, ale v koncovce výhodu nedokázal uplatnit a partie také skončila remízou. Na dvojce se Luděk Petrus bránil v sicilce útoku soupeřky, po zjednodušení získal pěšce a partie skončila ve věžovce zaslouženou remízou. Stejně dopadl i Jan Linhart na třetí šachovnici, který byl chvíli bez kvality,  pak měl 2 figury za věž a nakonec remízou pečetil celkový stav utkání. 

  Hodnocení kapitána: Povinné vítězství, které bylo těžší, než jsme čekali. Poslední kolo bude bojem s Letohradem o sedmé či osmé pořadí, proto by bylo dobré nastoupit kompletní a zakončit celkem podařenou sezónu slušným výsledkem.

 

Informace o všech krajských soutěžích (soupisky, výsledky, tabulky, zápisy) naleznete na svazové adrese: http://db.chess.cz/soutez.php.Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 21. 03. 2010 | 1618 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server