Výsledky

KRAJSKÝ PŘEBOR 1.třídy * 10. kolo

SK+Sokol Žamberk - CHS Chotěboř 3,5 - 4,5
Tři vysmáté kebule visící v neděli navečer na mém zvonku signalizují jediné. VELIKÉ VÍTĚZSTVÍ !!! Než sejdu dolů má vítězství hodně odřené uši, ale je! V utkání pravdy, neboli v souboji posledního s předposledním, utrpěli chotěbořští hráči důležitou výhru a zachovali si tak stále naději na záchranu v soutěži.

Výsledky na jednotlivých šachovnicích:

1. Havrlík Pavel 1960 0 - 1 Ondráček Ondřej 2060
2. Výprachtický David 1693 1/2 Petrus Luděk 1952
3. Felcman Tomáš 1764 0 - 1 Hospodka Josef 1940
4. Kalous Tomáš 1861 0 - 1 Roušar Zdeněk 1951
5. Mazura Miloš 1896 1/2 Krejčík Tomáš 1897
6. Zámečník Bohumír 1950 1 - 0 Novotný Tomáš 1831
7. Martinec Jan 1743 1 - 0 Dobšinský Pavel 1892
8. Brdíček David 1691 1/2 Fiala Milan 1847

Domácí nenastoupili v nejsilnějším složení, ale přesto byli favorizovaným hostům více než vyrovnaným soupeřem. Na pětce hrál Tomáš Novotný podivnou sicilku, ale držel vyrovnané postavení. V koncovce však přehlédl strategickou výměnu věže za dvě figury a prohrál. Na sedmičce to chtěl mít rychle za sebou Pavel Dobšinský. Obětoval figuru za útok a když to nevyšlo vzdal. Na osmičce získal Milan Fiala poziční převahu a stál na výhru. Pak však zaváhal, ztratil dva pěchy a partii zachraňoval až věčným šachem v dámské koncovce. Domácí vedli 2,5 : 0,5, ale hosté dokázali vyrovnat a pak i otočit výsledek. Na čtyřce zabodoval Zdeněk Roušar. V zamotané střední hře španělky získal figuru a záhy i partii. Na pětce přišel Tomáš Krejčík v sicilce o pěcha, partii ale dokázal v koncovce nestejnobarevných střelců zremizovat. Na jedničce opět vyučoval Ondřej Ondráček. Aktivní hrou získal kvalitu, kterou studiově uplatnil k výhře v koncovce V+P proti S+2P. Na dvojce získal Luděk Petrus pěcha, soupeř však aktivní hrou držel vyrovnané postavení a partie skončila remízou. V poslední partii odmítl Josef Hospodka soupeřovu nabídku na remízu a ve vyrovnané věžové koncovce se dokázal prosadit a výhrou završil i celkové vítězství.

Hodnocení kapitána: Všichni se snažili, ale někdy se na to nedalo koukat! Hrát pod tlakem není nic příjemného, ale nám již bohužel nic jiného nezbývá. Takže za 14 dní to natřeme těm remizovejm ekvilibristům z Pardubic a buď to bude stačit nebo ne!

Informace o všech krajských soutěžích (soupisky, výsledky, tabulky, zápisy) naleznete na svazové adrese: http://db.chess.cz/soutez.php.Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 16. 03. 2009 | 1988 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server