Výsledky

KRAJSKÝ PŘEBOR 1.třídy * 1. kolo

CHS Chotěboř - Jiskra Ústí n/O 4 - 4
Jednoho z favoritů soutěže přivítalo chotěbořské družstvo v prvním zápase po návratu do krajského přeboru. Obě družstva nastoupila skoro v kompletních základních sestavách a přetahovaná o první mistrovské body nakonec dopadla nerozhodně.

Výsledky na jednotlivých šachovnicích:

1. Ondráček Ondřej 2060 1/2 Volf Jaroslav 2162
2. Linhart Jan 1958 0 - 1 Zeinert Michal 2126
3. Petrus Luděk 1952 1/2 Pečinka Martin 2072
4. Hospodka Josef 1940 0 - 1 Šmajzr Martin 2147
5. Zvěřina Jan 1902 0 - 1 Holásek Pavel 2100
6. Krejčík Tomáš 1897 1 - 0 Mareš Petr 2122
7. Novotný Tomáš 1831 1 - 0 Poslušný Martin 1985
8. Fiala Milan 1847 1 - 0 Smola Jan 1880

Na jedničce narazil Ondřej Ondráček na nejzkušenějšího hráče soupeře a respekt i vyrovnané postavení sicilky na šachovnici přineslo rychlou remízu. Na druhé šachovnici neodolal Jan Linhart tlaku soupeře, ve střední hře ztratil dva pěšce a po výměnách prosadil soupeř svoji výhodu k výhře. Podobně se vyvíjela i partie na čtvrté šachovnici. Josef Hospodka ztratil ve střední hře pěšce, po výměnách i druhého a v následné věžovce již nedokázal odvrátit prohru v partii. Trochu šťastnou partii odehrál Milan Fiala. Partii se snažil hrát aktivně, ale jeho soupeř pronikl dámou do jeho týla a získal dva pěchy. Pak však nepřesně zakombinoval a Milan získal věž i celou partii. Na třetí šachovnici se hrála opět sicilka a Luděk Petrus dokázal po vyrovnaném průběhu hry přidat důležitou remízu. Na šesté šachovnici signalizovaly opačné rošády útoky na obou stranách šachovnice. Tomáš Krejčík se dokázal ubránit tlaku na dámském křídle, rozskákal koně a získal dva pěšce. Soupeř se ještě pokusil zachránit partii obětí figury, ale následné hrozby matu nebo dalších ztrát ho přinutily ke kapitulaci. Na sedmé šachovnici získával Tomáš Novotný postupně poziční převahu, kterou dokázal realizovat k neodvratitelnému matovému útoku a výhře. Touto partii se skóre naklonilo na stranu domácích a vše řešila až poslední partie na páté šachovnici. Jan Zvěřina získal v sicilce poziční převahu, kterou zrealizoval v materiální: získal dámu za věž, střelce a dva pěchy. Soupeř však dokázal v koncovce dvojici střelců a věží neskutečně rozehrát, získal převahu a následně i výhru.

Hodnocení kapitána: Až na moje nedělní pozdní vstávání vše skoro O.K. Proti jasnému favoritu jsme bojovali a vydolovali cenný bodík. Jen tak dál!!!

Informace o všech krajských soutěžích (soupisky, výsledky, tabulky, zápisy) naleznete na svazové adrese: http://db.chess.cz/soutez.php.Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 20. 10. 2008 | 1843 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server