Výsledky

KRAJSKÝ PŘEBOR 1 PDŠS * 5. kolo

CHS Chotěboř - TJ Štefanydes Polička   4,5 - 3,5
Obě vyrovnaná družstva svedla obrovskou šachovou bitvu, ve které se nakonec svojí větší vůlí po vítězství prosadili chotěbořští hráči a připsali si veledůležité tři body.
Přidány všechny partie 5. kola.


Výsledky na jednotlivých šachovnicích:

1. Petrus Luděk
2026
1 - 0 Paščenko Jaromír
2137
2. Zvěřina Jan
1946
 1/2 Komárek David
2154
3. Fiala Milan 1889
0 - 1 Lorenc Oldřich
2077
4. Tůma Jiří
2264
1 - 0
Houška Bronislav
2031
5. Linhart Jan
1967 1 - 0
Zeman Arnošt
1965
6. Novotný Tomáš
1920 0 - 1
Smejkal Jan
1939 
7. Krejčík Tomáš
1900 1/2
Jerman Miloš
1766
8. Hospodka Josef
1742 1/2
Stodola Marek
1799

 Na jedničce předvedl svoji letošní výbornou formu Luděk Petrus.Soupeře přehrál a pak mu obětí kvallity ukázal cestu do pekel, vlastně k matu. Za hodinu a půl vedeme 1 - 0.

Velice brzo také dohrává na šestce Tomáš Novotný. Bohužel tomu se letos zatím vůbec nedaří a partie tomu odpovídá. Srovnáno na 1 - 1.

Na dvojce velice dobře zvládá zahájení Jan Zvěřina  a v aktivní pozici akceptuje nabídku svého soupeře k dělbě bodu. 1,5 - 1,5

Na všech ostatních šachovnicích se však tvrdě bojuje a ke změně skore dochází až po časové kontrole.

Na pětce přišpendlil Jan Linhart svého soupeře na osmou řadu a útok dvojíce věží po c sloupci dokončuje masakr v soupeřově "skladišti" figur. Opět jdeme do vedení  2,5 - 1,5.

Na sedmičce přechází partie Tomáše Krejčíka do věžovky, ve které hrají na výhru oba dva soupeři. Pak si požerou všechny pěchy a partie končí remízou. Začíná to být nadějné, vedeme 3 - 2.

Na třetí šachovnici předvádí statečný výkon Milan Fiala. Hraje vyrovnanou partii s nejzkušenějším hráčem hostů, ve složité koncovce je však přehrán a hosté vyrovnávají stav na  3 - 3.

Vítězný chotěbořský prapor zvedá Jiří Tůma na čtvrté šachovnici. Za aktivitu dává v zahájení pěcha, soupeř ale stojí pořád velice slušně. Pak se však dostává na minutu na hodinách a chybuje. Přehlíží oběť věže za zisk dámy a je po partii. Zase máme víc:  4 - 3.

Poslední dohrává na osmičce Josef Hospodka a jeho partie vše řeší. Na šachovnici je rovná koncovka D+J+4 pěchy, ale  Pepík se  snaží hrát aktivně na výhru. Přehlíží čtyřtahovou kombinaci vedoucí k zisku dámy, získává pěcha a z pozice síly nabízí remízu. Je přijata a vítězství je doma! 4,5 - 3,5

Hodnocení velkého hráče:  Velice důležitá výhra, která stála hlavně mnoho psychických sil. Hráči byli tak vyčerpaní, tak udření jak koně, že se mnou ani nikdo nechtěl jít slavit vítězství do Panského domu. No pochopíte to...

Informace o všech krajských soutěžích (soupisky, výsledky, tabulky, zápisy) naleznete na svazové adrese: http://db.chess.cz/soutez.php.

Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 12. 12. 2010 | 1714 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server