Výsledky

KRAJSKÝ PŘEBOR 1 PDŠS * 2010-11 * 1. kolo

CHS Chotěboř - ŠK Vysoké Mýto C   3,5 - 4,5
Proti soupeři, který se proti loňské sezóně výrazně posílil, byli chotěbořští hráči v roli favorita. Tuto úlohu však nedokázali splnit a po boji prohráli nejtěsnějším rozdílem.
Přidány všechny partie 1. kola.

Výsledky na jednotlivých šachovnicích:

1. Zvěřina Jan
1946 0 - 1 Sabol Marian
2392
2. Fiala Milan
1889 0 - 1
Pekař Václav
2114
3. Tůma Jiří
2264
1 - 0
Beneš Milan
1960
4. Ondráček Ondřej
2155
1 - 0
Ondrej Tomáš
1896
5. Linhart Jan
1967 1 - 0
Sabolová Gabrirla
1852
6. Novotný Tomáš
1920 0 - 1 Podgorný Radim
1753 
7. Krejčík Tomáš
1900 1/2 Marinov Peter
1761
8. Tůma Jan
1705 0 - 1 Ptáček Miloslav
1804

Chotěbořští hráči nenastoupili v nejsilnějším složení a brzy bylo jasné, že proti kompletním hostům to nebudou mít vůbec jednoduché. Na šesté šachovnici strategicky chyboval  Tomáš Novotný a v Grunfeldově obraně záhy jen přihlížel matovému útoku svého soupeře. Na osmičce si odbyl premiéru v soutěži třináctiletý Honzík Tůma. Zahájení sehrál v pohodě, pak však hrubě chyboval a soupeř ho potrestal matovým útokem. Také na prvních dvou šachovnicích se dokázali prosadit elově výrazně lepší hosté. Jan Zvěřina se nezalekl letošního vítěze červnového chotěbořského turnaje a snažil se o aktivní šachy. Pak však nepokračoval přesně a soupeř toho rychle využil k výhře. Milan Fiala se bránil svoji oblíbenou Skandinávskou hrou a dlouho držel vyrovnané postavení. Soupeř však dokázal svoji pozici zesilovat a v časovce se prosadil k výhře. Na šesté šachovnici rozehrál Jan Linhart Španělskou hru z "domácí přípravné kuchyně" a po dobrém výkonu připsal první bod domácích. Na trojce ho napodobil Jiří Tůma. Dokázal přehrát svého soupeře a v matových sítích ho přinutil ke kapitulaci. Na sedmé šachovnici bojoval o naději Tomáš Krejčík. Ve vyrovnané partii se však soupeři dostali do remizové věžové koncovky, která,  přes velkou snahu chotěbořského kapitána, skončila remízou. Na čtyřce bojoval se soupeřem, ale i sám se sebou Ondřej Ondráček. Dlouho se nemohl prosadit a s pěchem méně hrál na výhru. Pak se však projevila jeho technická převaha a trošku i za přispění soupeře dokázal vyhrát. 

  Hodnocení kapitána:  První vyhrání z kapsy vyhání!

Informace o všech krajských soutěžích (soupisky, výsledky, tabulky, zápisy) naleznete na svazové adrese: http://db.chess.cz/soutez.php.
Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 10. 10. 2010 | 1345 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server