Turnaje

KPDŽ + MČR HD8 + Ostravský koník 2018

Polička 05.05.2018 / Vyškov 28.-29.04.2018 / Ostrava 28.04.-06.05.2018  Tři šachové akce  s účastí chotěbořských hráčů mapuje následující článek...

KPDŽ: Posledním trojkolem pokračoval KP družstev starších žáků Pardubického kraje. Do Poličky odjelo béčko chotěbořských draků v sestavě Lukáš Nejedlý, Robert Jun, Rosťa Jun, Martin Včela, Jarda Zmek a Jakub Nováček. Béčko hrálo bez hráčů prvoligové sestavy áčka a krajský přebor byl výrazně nad jejich síly. Přes viditelnou snahu si neporadilo se žádným ze svých soupeřů a v celkovém hodnocení skončilo bez bodu na posledním sedmém místě. Nejúspěšnějším hráčem béčka byl Lukáš Nejedlý (2/3) a Rosťa Jun (2/6). Další body přidali Petr Klabeneš (1/3) a Robert Jun (0,5/2). Soutěž si ještě zahráli Štěpán Zvolánek, Jarda Zmek, Jakub Nováček a Michal Zmek.
MČR mládeže HD 8: Otevřeného mistrovského turnaje chlapců se zúčastnilo 96 šachistů, zahráli si i dva chotěbořští hráči. Rosťa Jun /nasazená patnáctka/ získla v devítikolovém turnaji 5,5 bodu, což ve vyrovnaném poli znamenalo pětadvacáté místo. Na zkušenou vyrazil i Mikuláš Křivský, který uhrál tři body a skončil na 77.místě.
Ostravský koník 2018: V rámci šachového festivalu se hrálo několik turnajů v nichž byla účast dána jejich FIDE ratingem.
MČR mužů: Otevřený turnaj měl 60 účastníků a zahrál si ho i chotěbořský Jirka Tůma. Ten nestihl první kolo a v dalších 8 uhrál 4,5 bodu a skončil na šestatřicátém místě. Turnaj hrál i hlinecký Vojta Říha, který letos hostoval za chotěbořská družstva. Vojta odehrál výborný turnaj, porazil čtyři hráče s ELEM nad 2300 bodů a se 4,5 body skončil pětadvacátý /+ 100 bodů ELA/.
OPEN A: Turnaj hrálo sedmdesát hráčů a chotěbořský talent Ruda Jun byl šestapadesátý nasazený. Výsledkově skončil Ruda trošku za očekáváním, uhrál 3,5 body a obsadil pětapadesáté pořadí. Dařilo se i hráčce, která hostovala za naše áčko ve 2.lize, světelské Simoně Suchomelové. Získala 5,5 bodu a skončilo na velmi slušném 13.místě /+50 bodů ELA/.
OPEN B: Turnaj hrálo 107 šachistů, chotěbořský Petr Klabeneš, který opět restartuje šachovou karieru, byl nasazen jako stý hráč turnaje.Petr odehrál dobrý turnaj, porazil několik hráčů s ELEM kolem 1800 bodů a se 4,5 body skončil na padesátém pořadí /+110 bodů ELA/.

Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 08. 05. 2018 | 139 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek