Turnaje

Finále Krajského přeboru PDŠS v kategoriích HD 10 - 16

Svitavy 25.-26.5.2013
Protože se chotěbořský mládežník číslo 1 Petr Klabeneš probojoval do finále kategorie H12 a chotěbořský mládežník číslo 2 Rudolf Jun do finále kategorie H10, mohli se oba v rozhodujícím víkendovém turnaji pro danou kategorii utkat se sedmi dalšími snaživci o titul "Pana Přeborníka", po jehož získání by si zároveň domů odvezli i do blýskava vyleštěný pohár pro vítěze.
Otázka pro čtenáře: Kolik pohárů putovalo po skončení turnaje do Chotěboře?(Odpověď viz níže)

Oba turnaje se hrály v tempu 40 minut na partii + 30 sekund za každý tah, což dávalo dětem značnou porci času na zamyšlení. V sobotu hráče čekala celkem 4 kola, dvě dopolední a dvě odpolední. V něděli už pak jenom tři kola, dvě dopolední a jedno odpolední. Při účasti osmi hráčů v každém turnaji to znamená systém hry "každý s každým". Čtyři nejlepší hráči z každé kategorie postupují na Mistrovsví Čech.

TURNAJ KATEGORIE H12
Petr na svém šachovém violonchellu už s notným předstihem ladil potřebnou formu, kterou by posléze během finále mohl uplatnit. Stálo ho to hodně dřiny i energie, a tak se před ním soupeři začali klepat, jen co ho v herním sále spatřili. Jak pro něj samotného, tak zejména i pro všechny ostatní proto bylo velkým překvapením, když v sobotu na svém mocném nástroji postupně přetnul všechny 4 struny a skončil po prvním dni s čistou nulou.
Druhý den pak začal stejně smutně jako první skončil. Petr hned v první partii po pár tazích jednotahově odevzdal figuru a prohrál. Jediný bod urval v partii šesté, kdy mu soupeř nekorektně obětoval materiál, načež Petr mohl ukázat svou vybroušenou techniku.

8. Petr KLABENEŠ (1250) - Chotěboř       1 bod

• Motto: Velikost hráče se odvíjí od toho, jak umí přijmout porážku.
  • Závěr: Petrovi utekla nadějná šance k postupu na Mistrovství Čech
TURNAJ KATEGORIE H10
Ruda se v sobotu ráno s klidnou hlavou postavil na start svého sedmikolového závodu a i přes to, že mu krátce po vyběhnutí v prvním kole podkopnul nohy silný šachový běžec Jiroušek, zvládnul se náš borec zdárně oklepat a proběhnout další tři sobotní kola na jedničku.
Neděle měla podobný průběh jako sobota. Hned v prním ranním kole Rudu srazil k zemi další svérázný běžec Píše. Ruda pak ještě zoufale doháněl skóre v posledních dvou kolech, ale i přes zdárný zisk dvou bodů už nedosáhl na kýžené první místo.

8. Adam ZELENKA (1100) - Hlinsko                    1 bod

• Motto: Při pomalém startu, jedeš na půl kvaltu.
  • Závěr: Ruda vybojoval postup na Mistrovství Čech, ale nedosáhl na pohár pro vítěze.
Odpověď na otázku pro čtenáře: 0
Poznámka: Pořadová čisla v úvodu tohoto článku byla chotěbořským mládežníkům přiřazena náhodně.
Vysvětlení: Petrův "víkon" byl tentokrát výjimečně opravdu s měkkým "i"
Celkové výsledky  všech kategorií.

Autor: Jan Linhart | Vydáno dne 29. 05. 2013 | 1014 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek