Turnaje

Dvaapadesáté Zaječice!

MČR družstev st.žáků, Turnaj dvojic do 10 let - Seč 31.5.-1.6.2014


Již 52.ročník šachových Zaječic proběhl v areálu Juniorhotelu na Seči. Do soutěže družstev chotěbořáci nazasáhli /snad někdy příště/, zato v turnaji dvojic byla účast hned dvojnásobná. Turnaj dvojic nabírá za poslední roky kvalitu i dobrý zvuk. Na startu se letos sešlo mnoho ostřílených borců ze všech koutů republiky. Celkem 49 dvojic se utkalo v devítikolovém turnaji, hodnoceném olympijským způsobem, tj.součtem uhraných bodů jednotlivých hráčů.
Chotěbořské áčko tvořili Ruda JUN a Radek NEJEDLÝ. Podle ELA byli kluci nasazeni jako turnajová trojka /!!/ a čekal se jejich boj o špici turnaje. Skutečnost však byla trošku jiná a družstvo se pohybovalo převážně ve druhé desítce průběžného pořadí. Ruda na první šachovnici předváděl velice dobré výkony a uhrál 7 bodů, naopak Radkovi na dvojce to moc nešlo a uhrál 3,5 bodu. Se ziskem 10,5 bodu nakonec obsadilo áčko 15.pořadí /3 výhry, 5 remiz, 1 prohra/.
Chotěbořské béčko tvořili Lukáš KŘIVSKÝ a Lukáš NEJEDLÝ. Béčko bylo nasazeno jako třicáté a po začátku se pohybovalo ve spodních patrech tabulky. Kolo od kola se však dokázalo zlepšovat a postupovalo průběžným pořadím. Po osmém kole dokonce "přeskočili" i chotěbořské áčko a byli na 17.pořadí. Po remíze v posledním kole nakonec obsadili výborné 18.pořadí se ziskem 10 bodů /3 výhry, 4 remízy, 2 prohry/.  Oba Lukášové se výborně doplňovali a každý uhrál 5 bodů. 
Když se podíváme na celkové pořadí z pohledu oddílů Pardubického kraje, tak naši hráči obsadili pomyslné druhé a třetí místo, když je předčilo pouze celkově čtrnácté družstvo Polabin. Přesto trošku zjednodušené hodnocení velkého hráče zní: áčko - mírné zklamání, béčko - úspěch!
Kompletní výsledky naleznete ZDE 
Reportáže z webových stránek družstev z Polabin, Poličky a Ústí n/O. 


Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 08. 06. 2014 | 783 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server