Ostatní turnaje

CZECH OPEN 2014 - Pardubice

Turnaj E:"Konica Minolta OPEN"- MČR 4členných družstev / Turnaj F:OPEN turnaj 4členných družstev mládeže do 16 let / Turnaje A (velmistrovský), B, C, D (ratingové) - aneb Honza málem králem...


Turnaj E:
Otevíracího turnaje jubilejního ročníku pardubického festivalu se zúčastnilo přesně 100 družstev. Oproti rokům minulým dorazilo méně družstev jak z ČR, tak i ze zahraničí (pouze pět). Souběžně probíhal i první ratingový turnaj jednotlivců, dáma, bridž a skládání různých Rubikových kostek rukama, nohama... Bylo se tedy i na co koukat.
V chotěbořských barvách zasáhla do turnaje dvě družstva a obě odehrála čtyřdenní turnaj bez vážnějších problémů se sestavou a hráči.
 
 
CELKOVÉ Výsledky
 
A družstvo předvedlo dobré výkony a obhájilo loňské výborné 11.místo. Mělo to výrazně těžší než loni, protože se pohybovalo stále mezi 10 až 20 pořadím a hrálo tak se stejně umístěnými soupeři. Jiří Tůma (5,5/7) udržel bez prohry první šachovnici, Filip Vala (3,5/7) s jednou prohrou druhou a většinou na trojce přidal Jan Linhart 5/7. Tomáš Krejčík (2/5) perlil zvláště ve třetí partii, kdy zdolal hráče nad 2200. A v sobotu statečně, leč marně, zaskočil za Ondřeje Ondráčka (1/2).
 
B družstvo se pohybovalo většinou dost vzadu, ale 4 body získané v posledních třech kolech je posunuly na velice slušné 61.místo. Hvězdou byl Jan Tůma (5/7) na jedničce, statečně se držel i Vojta Pařízek (3/7) na dvojce. Ostatním se již tolik nedařilo: Radek Sukdolák (1/3), Vojtěch Říha (1/4), Milan Michal (2,5/5) a Ruda Jun ml. (0,5/2).
 
Turnaj F:
Turnaje mládeže se zúčastnilo 21 družstev, deset českých, osm z Ruska a tři z Lotyšska. Chotěbořské mládí reprezentovala dvě družstva.
Celkové výsledky: F – družstva mládeže
 
 
A mužstvo nastoupilo v sestavě Vojtěch Pařízek (4,5/7), Rudolf Jun (5/7), Petr Klabeneš (5/7) a Radek Nejedlý (2/7). Družstvo těžilo z vyrovnaných výkonů hráčů na prvních třech šachovnicích a výrazné výhry v posledních dvou kolech ho katapultovaly až těsně pod stupně vítězů, na skvělé 4.místo!!! Turnaj byl obrovsky vyrovnaný, družstva na pátém až patnáctém pořadí dělil jediný bod. Prostě hodně dobrý...
 
 
B družstvo tvořili na střídačku po šachovnicích sourozenecké dvojice Vojtěch Hutař (2/6), Lukáš Křivský (2/6), Šimon Hutař (3/6) a Veronika Křivská (2,5/6). Po třech kolech bylo družstvo vzadu, ale po obědě u "Mekyho" zabralo a vydolovalo dvě vítězství a celkové 18.místo.
 
Turnaj A (velmistrovský), B, C, D (ratingové)
Čtyř hlavních turnajů pardubického festivalu se zúčastnila skoro tisícovka hráčů a hráček z celého světa. Do turnaje B zasáhli i dva chotěbořští hráči. Radek Sukdolák nepotvrdil svoje nasazení, uhrál 2,5/9 a skončil na konci druhé stovky púořadí. Zato Jan Tůma (ELO FIDE 1923-nasazen 129) předváděl fantastické výkony.Sedmnáctiletý student chotěbořského gymnázia se nezalekl výrazně silnějších soupeřů a po pěti kolech byl v čele pořadí s plným bodovým ziskem! Porazil ho až první nasazený a pozdější vítěz, ukrajinský FIDE mistr Danilenko (ELO FIDE 2393). Honza nakonec uhrál 6,5/9 a obsadil vynikající 6.místo. Celkové výsledky a výsledky  Honzy Tůmy!!!!!
 
Honza Tůma absolvoval "neskutečný" červenec. Rozehrál se na turnaji v Poličce (Výsledky)   a odehrál dva skvělé turnaju v Pardubicích. Jeho nové ELO FIDE stouplo o 277 bodů a dostalo se na "bombastickou hranici" 2200 bodů!!! Smekám... a připomínám. Na bráchu ti ještě nějaké body chybí!!! Jen tak dál...
 


Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 03. 08. 2014 | 1106 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server