Ostatní turnaje

CZECH OPEN 2011 * Pardubice 14.-31.7.2011

Turnaj F - MČR 4 členných družstev                                                                          Otevíracího turnaje šachového festivalu se zúčastnilo rekordních 111 družstev z Česka, Slevenska, Slovinska, Německa, Ruska a Ukrajiny.
Článek je aktualizován o výsledky z dalších turnajů

Na turnaji se jako vždy sešla pestrá směsice družstev, která proměnila pardubickou hokejovou halu v šachové mraveniště.
Rekordní byla i účast chotěbořských hráčů, kteří postavili tři družstva, ve kterých se vystřídalo 15 hráčů.
B - 7   2  1  4   5 bodů  skóre + 10   93.pořadí
Výsledky: F – Otevřené mistrovství České republiky čtyřčlenných družstev kde po rozkliknutí chotěbořských týmů lze najít veškeré výsledky družstev i jednotlivců.
Fotografie pořadatelů z turnaje F - OCÉ OPEN

Turnaj O - Otevřený turnaj dvojic v rapid šachu
Protože toho ještě někteří neměli dost, zúčastnili se hned v pondělí turnaje dvojic v rapid šachu.Zúčastnilo se celkem 29 převážně zahraničních dvojic, chotěbořské duo J.Linhart+Jiří Tůma bylo na třináctém místě nejlepším českým týmem.Druhá dvojice T.Novotný+Jan Tůma skončila dvacátá.
Fotografie pořadatelů z turnaje O - ELTODO OPEN

Turnaj G1 - Otevřené MČR v rapid šachu
Skvěle obsazený turnaj v rapidu vyhrál favorit David Navara/2722/ se 7,5 body, chotěbořskou stopu zanechal pravidelný účastník Jan Zvěřina/1940/, který se ziskem 3,5 bodu obsadil jednostodesáté pořadí.O jeho dobrém výkonu, ale i o kvalitě turnaje svědčí, že v devítikolovém turnaji odehrál všechny partie s hráči s ELEM nad 2000 bodů.
Výsledky: OPEN MČR V RAPIDU
Fotografie pořadatelů z turnaje: G1 - VLASTIMIL LOUČEK OPEN

Turnaj A - Otevřený velmistrovský turnaj
Jediný účastník, "motivátor" chotěbořských pindíkářů Jiří Tůma /2304 - nasazen 146/.
Turnaj B - Otevřený ratingový turnaj
Dvojice statečných: Jan Linhart /1985 - nasazen 177/ a Jan Tůma /I686 - nasazen 280/.
Turnaj C - Otevřený ratingový turnaj
Jediný účastník, "americký student" na prázdninách Michael Čermák /1970 - nasazen 50/.
Turnaj D - Otevřené mistrovství amatérů s ELO FIDE pod 2000
Již přihlášeného Tomáše Rychlého /bez ELA - nasazen 212/ doplnil trošku nečekaně i Radek Sukdolák /1766 - nasazen 178/.
Turnaj E - Otevřené mistrovství amatérů s ELO pod 1800
Prvního turnaje takového rozsahu i kvality se účastní žák Pavel Eis /bez ELA - nasazen 164/.
Hlavní turnaje v sobotu skončily a tak můžeme bilancovat úspěšnost chotěbořských účastníků:
A - Jiří Tůma vybojoval v těžkém velmistrovském turnaji 4 body /2 výhry - 4 remízy - 3 prohry/ a obsadil 201.pořadí. K úplné spokojenosti nějaký bodík chyběl, což asi i trochu způsobilo jeho koučování ostatních hráčů, které naopak zvládl na výbornou.
B - Trochu se trápící Jan Linhart vybojoval také 4 body /3 - 2 -4/ a skončil tesně nad svým nasazením do turnaje na 194.pořadí. Honzík Tůma odehrál turrnaj, který byl zatím trošku nad jeho síly. Přesto bojoval, uhrál 3 body /3 - 0 - 6/ při průměrném elu soupeřů 1975 bodů, a skončil na 298.pořadí.
C - Michael Čermák, po dvou nulách v soutěži družstev, vůbec zvažoval zda má hrát. Nakonec hrál a zaznamenal velice slušných 6 bodů /6 - 0 - 3/, které ho posadily na výborné 29.pořadí.
D - "Chotěbořský killer" má jméno Radek Sukdolák. Jako 178 nasazený prošel turnajem bez jediné prohry a ziskem 6,5 bodu /4 - 5 - 0/obsadil skvělé dělené 17.-18.pořadí. Mydlil to hlava nehlava a odměnou mu bude i výrazný posun na obou ELO listinách. Tomáš Rychlý potvrdil na turnaji své výrazné zlepšení i ambice, získal 3,5 bodu /3 - 1 - 5/ a obsadil slušné 160.pořadí.
E - Cenné zkušenosti zaznamenal na svém prvním "vážném" turnaji i Pavel Eis. Dokázal uhrát 3 body /3 - 0 - 6/ a obsadil 193.pořadí. Svými výkony ukázal, že má schopnosti i píli na další výrazné zlepšení své výkonnosti.
Podrobné celkové výsledky:  P A R D U B I C E  O P E N
Otevře se hlavní turnaj, v hlavičce si můžete nastavit ostatní turnaje.                     Fotografie ze všech turnajů:  f o t o g a l e r i e
Pardubický CZECH OPEN je minulostí. Účast chotěbořských hráčů byla výrazně početnější než v minulých letech a je zcela jasné, že jim to jenom prospělo. Takže, ať to tak pokračuje i v letech příštích! Díky všem...

Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 19. 07. 2011 | 2200 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek