Ostatní turnaje

CZECH OPEN 2010 * Mistrovství ČR 4členných dužstev

Pardubice 15. - 18. 7. 2010
Jednostodevět týmů se sešlo na startu MČR 4členných družstev v šachu a opět nechyběli ani chotěbořští šachisté.

CHS Chotěboř "A"
 
Rok se s rokem sešel a máme tu zase náš největší český turnaj CZECH OPEN, který se koná tradičně v druhé půli července v Pardubicích. Náš tým TJ CHS CHOTĚBOŘ “A” se odhodlal znovu se poprat o pěkné umístění v klání 110 družstem z celého světa. Složení týmu bylo: Jiří Tůma, Ondřej Ondráček, Jan Linhart, Tomáš Novotný a Tomáš Krejčík. Na první tři kola nastoupil Tomáš Krejčík, protože Ondra měl praxi a naopak poslední čtyři kola nemohl Tomáš, takže se pěkně vyměnili.
 
1. Kolo: Dostali jsme slabý tým jelikož jsme byli nasazeni v první půli. Tým Fima “B” tak nebyl problém a v poklidu jsme vyhráli 3.5 : 0,5 .
2. Kolo: Výhra v prvním kole nás přivedla k ruskému týmu Siberia (ten nakonec skončil druhý), ve kterém byli tři velmistři a jeden kandidát. Všichni jsme tušili, jak to skončí, milým překvapením byl pak pro nás Jirkův útok s obětí dvou figur, kterým si vynutil věčný šach.
0.5 : 3,5
3. Kolo: Dostali jsme k áčku německého města Hagen (Hagener sv 1), ale i tak to byl slabší tým a tak jsme němce deklasovali 3,5 : 0,5 a spokojeně ukončili druhý den turnaje.
4. Kolo: Hráli jsme s týmem SK Bohemia Pardubice “A”, se kterým už neúspěšně hrálo chotěbořské béčko. Na třech šachovnicích padly remízy a tak vše zachránil bojovnou a vytrvalou hrou Ondra – 2,5 : 0,5.
5. Kolo: Sokol Kobylisy je silnější tým než my, ale i tak jsme na ně měli dobrou naladu. Ta však skončila, když jsme téměř na všech šachovnicích ve vyrovnaných pozicích zahráli hrubky a tak jsme dostali prvý ale take poslední világoš 0 : 4 a celkem naštvaně jsme jeli domů.
6. Kolo: Než začnu popisem zápasu, musím zmínit, že kapitán Jirka mohl hrát dnes jen s Ondrou, neboť se mu téměř povedlo zmrzačit půlku tým. Když jsme zaparkovali v Pardubicích a všichni vystoupili z auta vyndavajíc si věci, Jirka se rozhodl trochu upravit pozici nedokonale umístěného auta. A tak se stalo, že do mne vrazil otevřenými dveřmi a Honzovi dokonce přejel chodidlo a chvíli mu na něm stál. Honza to nesl statečně a naštěstí chodil pak normálně.
Mírně slabší soupeř Baník Sokolov představoval výzvu naší formy. Oddechli jsme si, když jsme je porazili 3 : 1 a s dobrou náladou jsme se mezi kapkami deště vydali na italský oběd. Někdo si dal pizzu, někdo to vzal od podlahy a dal si těstoviny.
7. Kolo: Poslední a rozhodující zápas, tam se musí bojovat nejvíce, jak to jde. Věděli jsme, že nejspíše dostaneme někoho silného, což se potvrdilo: Sokol Mladá Boleslav. Avšak vývoj zápasu nám dával do posledního okamžiku naději. Ondra začal aktivně tahat figurkami a soupeř poté kladně vyhověl jeho nabídce remízy. Honza se více méně bránil tlaku soupeře, ale ten svuj útok předimenzoval a Honza využil šanci a převzal otěže vývoje situace na šachovnici a se silnějším soupeřem remizoval. Já jsem se bohužel
pachtil v indické a nechal jsem si utéci moc času. Navíc jsem to hrál na rozdíl od Ondry a Honzy příliš pasivně a dovolil jsem soupeři téměř vše, tedy i vyhrát. Poslední bojovník Jirka se snažil seč mohl riskoval horší pozici, aby přešel do útoku avšak partie po velké bitvě skončila nerozhodně. Takže poslední kolo jsme prohráli 1,5 : 2,5.
 
Nakonec jsme skončili 41. se ziskem 8 bodů, tedy o deset míst vzad než jsme byli nasazeni. Avšak i přes tento menší neúspěch jsme byli se sebou celkem spokojeni a těšíme se na další ročník šachových Pardubic.
© Tomáš Novotný
 
 
CHS Chotěboř "B"
 
Chotěbořské "B" družstvo nastoupilo po roční pauze celkem v klasické sestavě. Pamětníky Jana Zvěřinu, Břetislava Poura a Petra Ďoubala doplnili nováčcíi Milan Fiala a Honzík Tůma, kteří se vzájemně po dni střídali.
Družstvo, přestože hrálo většinou s výrazně silnějšími soupeři, pravidelně bodovalo, ale na celkové zápasové body nedosáhlo. Všech pět proher mělo nejtěsnější skóre 1,5 : 2,5. Takže se konala pouze výhra nad ruskou dětskou komandou a remíza s družstvem německých teenagerů. Přesto určitě převládá spokojenost daná kvalitními soupeři i nějakým bodíkem. Z hráčů je nutné vyzdvihnout Jana Zvěřinu, který na první šachovnici dal skvělých 5 bodů ze 7 partií.
  
Odkazy:
 
 
 
 
Fotogalerie z turnaje na stránkách pořadatele


Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 22. 07. 2010 | 1898 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server