Turnaje

Chvaletická šachová olympiáda 2018

Třemošnice 27.01.2018  Prvním turnajem zahájil již šestý ročník Chvaletické šachové olympiády. Turnaj se hrál v Třemošnici a zúčastnilo se ho 72 hráčů a hráček. Na startu bylo i 14 chotěbořských hráčů, na stupně vítězů se však prosadili pouze v kategorii nejstarších hráčů.

Hráli se opět tři samostatné turnaje podle věkových kategorií, na sedm kol, tempem 2x15minut+5s/tah.
Kategorie A /2009 a mladší - 23 účastníků/:
Kategorii nejmladších ovládli favorité, stupně vítězů patřili hráčům třech různých oddílů. Vyhrál bez ztráty Vojta Starý /Heřmanův Městec/, před Jiřím Bouškou /Hlinsko/ a Prokopem Horákem /Polabiny/. Chotěbořští hráči skončili těsně za "bednou". Pro nováčka Mikuláše Křivského znamená čtvrté místo nejlepší výsledek kariéry, Rosťa Jun skončil pátý a Max Doležálek patnáctý.
Kategorie B /2006 a mladší - 32 účastníků/:
Kategorie starších hráčů byla bitvou mezi hráči Polabin a Chotěboře.  Vítězně z ní vyšli polabinští šachisté, kteří obsadili první tři místa v pořadí Adéla Třasáková, Marek Juchelka a Tereza Šulcová. Od čtvrtého místa výše se umístila pětice chotěbořáků v pořadí Viola Ruby Pejřimovská, Lukáš Nejedlý, Tadeáš Rubel Pejřimovský, Radek Nejedlý a Bertík Jun. Další čtyři chotěbořáci se umístili ve druhé a třetí desítce celkového pořadí.
Kategorie C /2002 a mladší - 17 účastníků/:
V kategorii nejstarších hráčů se oba chotěbořští hráci prosadili na stupně vítězů. Vyhrál první nasazený Ruda Jun /ale až na druhé pomocné hodnocení/, druhý skončil Karel Brožka z Polabin a třetí chotěbořský Petr Klabeneš.
Druhý turnaj se  odehraje v sobotu 3.března 2018 ve Chvaleticích.

Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 04. 02. 2018 | 162 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek