Výsledky

35.ročník OPEN turnaje v rapid šachu "O putovní pohár" - výsledky

Druhou červnovou sobotu se uskutečnil již 35.ročník OPEN turnaje v rapid šachu "O putovní pohár" ...


Na startu se prezentovalo 74 hráčů z 29 oddílů devíti krajů. A to si ještě desítka řádně přihlášených hráčů našla v parné sobotě jinou činnost a na turnaj nedorazila.  Turnaj se hrál na 9 kol, tempem 15 minut + 3 sec/tah na hráče.
K největším favoritům turnaje patřila osmička hráčů s mezinárodními tituly /2 IM + 6 FM/, do pořadí chtěla "mluvit" i další dvanáctka hráčů s ELEM nad 2000 bodů. Průměrný ratin, počítaný z ELA všech hráčů turnaje, byl 1805 bodů. Průběh turnaje naplňoval předpoklady. O čelo bojovali největší favorité a jejich vzájemné partie určovaly celkové pořadí. Výhrou v osmém kole nad loňským vítězem Tomášem Vojtou se do čela dostal Jakub Půlpán /2222 ŠK Polabiny/ a remíza v posledním kole už jenom potvrdila jeho celkové prvenství. Na druhém místě se přes závěrečné "klopýtání" udržel Tomáš Vojta /Moravská Slávia Brno/ a třetí skončil po úspěšném "finiši" Aleš Jedlička /2222 ŠK Polabiny/. Na čtvrtém místě skončil Josef Kratochvíl /ŠK Lokomotiva Brno/, který jako jediný ze všech hráčů absolvoval turnaj bez prohry. Na slušné páté místo se "propracoval" pravidelný účastník Roman Vincze /Jiskra Havlíčkův Brod/ a na šestém místě skončil nejlepší chotěbořský hráč Jiří Tůma. Nejúspěšnějším hráčem do 18 let byl celkově pětadvacátý Vojtěch Říha /ŠO Hlinsko/, jediná žena v trunaji, Simona Suchomelová /ŠK Světlá nad Sázavou/, skončila celkově třiapadesátá.
Umístění dalších chotěbořských hráčů: šestadvacátý Josef Hospodka, sedmadvacátý Rudolf Jun, devětadvacátý Radek Sukdolák, šestatřicátý Tomáš Krejčík a dvaapadesátý Karel Tomek.
Turnaj proběhl bez výrazných hráčských sporů, pár "kolizí" se šachovými pravidly zvládl rozhodčí turnaje Luděk Petrus.
Vyhlášení celkového pořadí a předání finančních a věcných cen proběhlo opět pod "taktovkou" místostarosty města Chotěboře Ing. Zdeňka Janovského.
Poděkováním pořadatelů patří partnerům turnaje:
Město Chotěboř, Okresní sdružení sportů Havlíčkův Brod, COOP družstvo HB Praha, Roboterm spol. s r.o. Chotěboř, Chotěbořské strojírny a.s. Chotěboř, GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř, Pivovar Chotěboř, Vesa a.s. Česká Bělá
 


Autor: Petr Ďoubal | Vydáno dne 13. 06. 2018 | 304 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

Kalendář akcí
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Partneři ŠO
Město Chotěboř
chotebor.gif, 1 kB
www.chotebor.cz
Vesa Česká Bělá
vesa.png, 1 kB
www.vesa-velhartice.cz/

Okresní sdružení sportů
Havlíčkův Brod
cus.png, 1 kB
www.sportvysocina.cz

Roboterm spol. s.r.o. Chotěboř
roboterm.gif, 2 kB
www.roboterm.cz
Chotěbořské strojírny, a.s.
Chotěboř
strojirny.jpg, 1 kB
www.chss.cz
COOP družstvo HB
Havlíčkův Brod
coop.jpg, 2 kB
www.coophb.cz

GLOBAL SERVIS s.r.o. Chotěboř
gs.gif, 1 kB
www.globalservis.cz

© 2007 | chotebor.chesspce.cz | Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. | Layaut upravil Petr Ďoubal ml. | Vstup pro administrárora

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server