MČR mládeže v rapid šachu 2019

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Turnaje, Vydáno dne: 12. 09. 2019

Nová sezóna mládeže začíná již pravidelně Mistrovstvím ČR mládeže v rapid šachu. A ani letos tomu nebylo jinak! Pod taktovkou pořadatelů z ŠK Spartak Ústí nad Labem se v příjemném prostředí Střední odborné školy a učiliště v Třešti prezentovalo více než 200 hráček a hráčů...


Hrálo se šest mistrovských turnajů /chlapci do 10, 12 a 14 let a stejné kategore dívek/ a doprovodný OPEN pro hráče bez rozdílu věku a výkonnosti.
Kategorie dívek:
D 14 /26 účastnic/: Viola Ruby Pejřimovská hraje turnaj MČR již pravidelně a vždy bojuje o přední umístění. To potvrdila i letos, kdy po dobrých výkonech uhrála 5,5 bodu z 9 partií a obsadila velice dobré páté místo celkového pořadí.
Celkové pořadí D14
Celkové pořadí D12
Celkové pořadí D10
Kategorie chlapců:
H 10 /40 účastníků/: Rostislav Jun se kvalifikoval na MČR druhým místem v krajském přeboru a podle ELA byl 23 nasazeným. V turnaji to byla "výsledková houpačka", nakonec uhrál 4 body a obsadil sedmadvacáté pořadí.
Celkové pořadí H10
H 12 /42 účastníků/: Také Robert Jun prošel na MČR z krajského přeboru Pardubického kraje. Byl nasazen až jako čtyřicátý hráč turnaje a bylo jasné, že to nebude mít vůbec snadné. To se v turnaji potvrdilo a Bertík nakonec získal 3 body a skončil na 38.místě celkového pořadí.
Celkové pořadí H12
H 14 /42 účastníků: Rudolf Jun se do turnaje dostal na divokou kartu pořadatelů a jako nasazená dvojka patřil do vyrovnaného okruhu favoritů. To potvrzoval až do šestého kola, pak však na prvním stole prohrál s pozdějším vítězem turnaje, což se trochu "podepsalo" i na jeho výkonech v dalších kolech. Nakonec Ruda vybojoval 5,5 bodu a skončil na devátém místě.
Celkové pořadí H14
OPEN /55 účastníků/: V doprovodném turnaji slušné kvality si zahrál Tadeáš Rubel Pejřimovský. Se svými výkony mohl být určitě spokojen, uhrál 5 bodů a skončil na třiadvacátém místě.
Celkové pořadí OPEN
Hodnocení velkého hráče: Každou účast chotěbořských hráčů na turnajích Mistrovství České republiky je třeba brát jako výrazný úspěch. Projít kvalifikačním sítem krajských přeborů mládeže Pardubického kraje /eventuelně i turnajů Mistrovství Čech/ není opravdu vůbec jednoduché!