1.liga mládeže - skupina C * 1.- 4.kolo

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Soutěže družstev, Vydáno dne: 09. 10. 2018

Hradec Králové 06.-07.10.2018 První říjnový víkend se rozeběhla prvoligová soutěž mládeže.  Chotěbořské družstvo odjelo skoro kompletní a cílem bylo bodovat...


Družstvo hrálo v sestavě Rudolf Jun, Tomáš Vokoun /host ze Žďáru/, Petr Klabeneš, Viola Ruby Pejřimovská, Tadeáš Rubel Pejřimovský a Robert Jun.
1.kolo: TJ CHS Chotěboř  -  TJ Spartak Vlašim B   6 - 0
Proti jednomu ze "slabších" soupřů /na všech šachovnicích jsme měli vyšší ELA/ jsme podali zodpovědný výkon a jednoznačně zvítězili. Vysoké vítězství tým povzbudilo a také výrazně plusové skóre se může v celkovém účtování velice hodit...
2.kolo: Šachový klub Světlá n/S  -  TJ CHS Chotěboř   3 - 3
Ve druhém kole nás čekalo derby s mužstvem Světlé n/S. Světelský tým vloni sestoupil, béčko však dokázalo vyhrát přebor kraje Vysočina a opět do ligy postoupit. Naši soupeři letos výrazně posílili a byli favority. Neúprosná bitva nakonec skončila dělbou bodů, když vyhrál Ruda a Petr a remizovali Tomáš a Tadeáš.
3.kolo: TJ CHS Chotěboř  -  ŠŠPM Lipky Hradec Králové   4 - 2
První nedělní zápas jsme hráli opět proti vyrovnanému soupeři a po boji, bez jediné remízy, jsme přidali druhé vítězství v soutěži. Vyhráli Ruda, Tomáš, Viola a Bertík.
4.kolo: TJ CHS Chotěboř - ŠK Lípa+DDM Hradec Králové   2 - 4
Druhý zápas proti hradeckému týmu přinesl naši první prohru v soutěži. Hradečáci bodovali na zadních šachovnicích a při prohře Rudy a dvou dalších remízách jim to stačilo k výhře. Jedinou výhru zaznamenala Viola, remizoval Tomáš a Petr.
Chotěbořský tým předvedl v prvních čtyřech kolech slušné výkony a sedm získaných bodů je možná více než jsme čekali. Vloni jsme byli po čtyřech kolech s jedním bodem poslední, letos zatím figurujeme v průběžné tabulce výrazně výše. Vše se však může rychle změnit, protože soutěž je velice vyrovnaná a nás čekají výrazně silnější soupeři než doposud. Vždyť ještě desátý tým současné tabulky má čtyři body a jedinou výhrou nás může dostihnout.
Průběžné výsledky po 4.kolech
Nejúspěšnějšími chotěbořskými hráči byli Ruda Jun, Tomáš Vokoun a Viola Ruby Pejřimovská, kteří získali po 3 bodech. Petr Klabeneš uhrál 2,5 bodu, Bertík Jun 2 body a Tadeáš Rubel Pejřimovský 1,5 bodu.
Další dvě kola sehraje náš tým 8.prosince 2018 v Hlinsku. Soupeřem mu bude domácí tým ŠO Hlinsko /zatím poslední, ale první kola neodehrál kompletní a doma bude chtít bodovat/ a družstvo TJ Lanškrou, které je na tom podobně jako domácí tým. Každý bodík z tohoto dvoukola by byl pro náš tým velice potřebný!!!