"O šachového krále hradu Lipnice"

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Turnaje, Vydáno dne: 27. 06. 2018

Lipnice nad Sázavou 23.06.2018 Šachový oddíl TJ Jiskra Havlíčkův Brod ve spolupráci s ZŠ Lipnice n/S uspořádal šachový turnaj "O šachového krále hradu Lipnice". Do prostorného sálu lipnického hradu se sjelo 95 účastníků z 23 oddílů.

Hrál se jeden devítikolový turnaj bez rozdílu výkonnosti a věku, tempem 15 minut na partii a hráče. Chotěbořské šachisty reprezentovali hráči z řad mládeže: Viola Ruby Pejřimovská, Tadeáš Rubel Pejřimovský, Robert Jun, Rosťa Jun, Martin Včela a Filip Krupička.
Celkovým vítězem turnaje se stal Roman Vincze /Jiskra Havl.Brod/, druhým místem překvapil "mládežník" Tomáš Zelený /Caissa Třebíč/a třetí skončil světelský odchovanec Jaroslav Janáček /Mahrla Praha/. Nejlepším chotěbořákem byl patnáctý Robert Jun, který zároveň vyhrál kategorii mlsdších žáků. Dvacátá Viola Ruby Pejřimovská byla nejlepší dívkou v turnaji a v kategorii starších žáků obsadila třetí místo. Ve čtvrté desítce skončil Tadeáš Rubel Pejřimovský, v páté Rosťa Jun a v šesté Martin Včela a Filip Krupička.