Mistrovství ČR školních týmů v šachu 2018

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Soutěže družstev, Vydáno dne: 21. 06. 2018

Zlín 19.-20.06.2018  Potřetí za sebou uspořádal Šachový klub Zlín ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati Zlín MČR školních týmů v šachu 2018.


Opět se hrálo v kongresovém centru za účasti všech tří kategorií: 1.-5. třídy, 6.-9. třídy a střední školy. Chotěbořské školy měly opět trojnásobné zastoupení, ZŠ Buttulova a Gymnázium si vybojovali účast v krajském kole Vysočiny, družstvu ZŠ Smetanova pomohla k účasti divoká karta pořadatelů. Turnaje všech kategorií se hrály na 9 kol /ÚT - 5 kol, ST - 4 kola/, tempem 20 minut + 5 sec/tah na partii a hráče. Hodnocení probíhalo olympijským způsobem, tzn. že se sčítaly všechny uhrané body jednotlivých hráčů.
Kategorie 1.-5. třída - 30 družstev:
Družstvo "Buttulky" obsadilo výborné páté místo, ale hodně blízko mělo ještě k lepšímu umístění... Před posledním kolem bylo na druhém místě, ale výrazná prohra s pozdějším vítězem Frýdkem-Místkem je odsunula až za stupně vítězů. Družstvo hrálo v sestavě Viola Ruby Pejřimovská (4,5/9), Radek Nejedlý )5,5/9), Tadeáš Rubel Pejřimovský (7/9!), Filip Krupička (5/7) a Jakub Nováček (0/2). Družstvo "Smetanky" bylo po pátém kole čtvrté, pak se pohybovalo stále v desítce, ale opět vysoká prohra v posledním kole znamenala propad na čtrnácté místo. Družstvo hrálo v sestavě Robert Jun (7/9!), Lukáš Nejedlý (3,5/9), Rosťa Jun (5/9) a Martin Včela (3/9).
Celkové výsledky kategorie 1.-5.třídy
Výsledky jednotlivců a jednotlivých zápasů: Buttulka    +   Smetanka
Kategorie 6.-9. třída - 28 družstev: kategorie bez účasti chotěbořského družstva.
Celkové výsledky kategorie 6.-9.třídy
Kategorie střední školy - 26 účastníků:
Také družstvo "gymnazistů" odehrálo slušný turnaj a obsadilo celkové dvanácté místo. Družstvo hrálo v sestavě Ruda Jun (4/9), Šárka Volaninová (3/9), Ondřej Dejmal (4,5/9) a Petr Klabeneš (7/9!).
Celkové výsledky kategorie střední školy
Výsledky jednotlivců a jednotlivých zápasů: Gymnázium
Opětovná účast tří chotěbořských družstev ve finále MČR školních týmů, ale i jejich výkony a umístění, jsou určitě úspěchem chotěbořského mládežnického šachu. Jen tak dál!!!