Mistrovství ČR družstev mladších žáků 2018

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Soutěže družstev, Vydáno dne: 18. 06. 2018

Varnsdorf 15.-17.06.2018  Podruhé za sebou se probojovalo chotěbořské družstvo mladších žáků do finálového turnaje Mistrovství České republiky. Pořadatelem turnaje byl ŠK Spartak Ústí nad Labem, který ho uspořádal v prostorách VOŠ a SŠ ve Varnsdorfu.


Na startu se prezentovalo všech 28 kvalifikovaných družstev z celé ČR. Vlastní devítikolový turnaj se hrál po tři dny /PÁ- 2 kola, SO- 5 kol, NE- 2 kola/, tempem 25 minut + 10 s/tah na hráče. Počet hráčů v družstvu je šest, povinně musí hrát jedna dívka. Základním hodnocením byl počet zápasových bodů /výhra=3 body, remíza=1 bod/. Sestava chotěbořského družstva se musela obejít bez dvou nejsilnějších hráčů z loňska, Rudolfa Juna a hostujícího Michala Jareše, kteří již překročili věkový limit. Pětici Viola Ruby Pejřimovská, Radek Nejedlý, Tadeáš Rubel Pejřimovský, Lukáš Nejedlý a Robert Jun doplnil jediný nováček Rosťa Jun. Podle ELA byl chotěbořský tým nasazen jako dvanáctý a jeho cílem bylo obhájit loňské desáté pořadí.
V pátek jsme uštědřili "kanára" rezervě Polabin a prohráli nejtěsnějším rozdílem s družstvem z Budějovic. Sobota přinesla dvě výhry a tři remízy a družstvo se posunulo na osmé místo průběžného pořadí. V neděli jsme zahájili vysokou prohrou s druhým nasazeným Frýdkem-Místkem A, vydřená výhra v posledním kole nás opět vrátila na výborné osmé místo! Naše umístění a celkové vítězství áčka Polabin znamená, že v příštím roce budou PDŠS reprezentovat ve finálovém turnaji opět tři družstva.
Konečné pořadí MČR družstev mladších žáků 2018
Výsledky jednotlivých hráčů a výsledky družstva v jednotlivých kolech
Viola to měla na jedničce hodně těžké. Většinou hrála s výrazně silnějšími soupeři /jeden měl dokonce ELO nad 2100/, takže uhrané tři body jsou velice slušný výsledek. Radek na dvojce měl již hratelnější soupeře a pět bodů je dobrý výsledek. Tadeášovi se v poslední době daří, potvrdil to i 5,5 body na třetí šachovnici. Lukáš měl na čtyřce po pěti kolech 4 body, pak mu však "došel dech" a již nebodoval. Dařilo se Robertovi a Rosťovi na pětce a šestce. Oba uhráli po 6 bodech a dobře jistili družstvo na zadních šachovnicích. Družstvo předvedlo týmový výkon a celkové umístění v první desítce musíme hodnotit jako velice dobré. Výrazný podíl na tom mají i trenéři a členové doprovodu. V sezóně 2018-19 již nebudou moci hrát Viola a Tadeáš Pejřimovští, takže budeme muset hladat další hráče a hráčky, kteří je nahradí. Budeme držet palce ať se to pořadí a chotěbořské družstvo mladších žáků si zahraje finále i potřetí za sebou.