Turnaje mládeže

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Turnaje, Vydáno dne: 03. 06. 2018

56.šachové Zaječice - Chrudim 02.-03.06.2018 / Chvaletická šachová olympiáda - Chvaletice 26.05.2018  Šachová sezóna finišuje a chotěbořští mladí hráči sehráli další dva turnaje...

Tři turnaje se hráli v rámci již 56.ročníku šachových Zaječic.V chrudimském azylu hráli ve dvou i chotěbořští hráči.
MČR družstev starších žáků v rapid šachu:
Chotěbořské družstvo hrálo v sestavě Tomáš Vokoun /host ze Žďáru/, Viola Ruby Pejřimovská, Tadeáš Rubel Pejřimovský, Robert Jun, Štěpán Zvolánek a Martin Včela. V devítikolovém turnaji získali celkem 13 bodů /4 výhry, jedna remíza, 4 prohry/ a obsadili ze 70 zúčastněných družstev  slušné třiatřicáté pořadí. Nejúspěšnějším hráčem byl Martin Včela s 5 body, Viola Ruby Pejřimovská a Robert Jun uhráli po 4,5 bodech. Nejlepší chotěbořský hráč Rudolf Jun hostoval za tým Polabin, kde na jedničce uhrál 4,5 bodu.
Celkové pořadí
Podrobné výsledky chotěbořských hráčů
Turnaj dvojic mladších žáků v rapid šachu:
Chotěbořské áčko hrálo v setavě Rostislav Jun a Mikuáš Křivský, bečko v sestavě Jarda Zmek a Jakub Nováček. Turnaj se hodnotil olympijským způsobem /součet všech uhraných bodů/ a na startu bylo 54 dvojic. Áčko nakonec uhrálo 10 bodů /Rosťa 7, Mikuláš 3/ a obsadilo celkové 18.místo, béčko získalo 8,5 bodu /Jarda 2, Jakub 6,5/ a skončilo třiatřicáté.
Výsledky áčka
Výsledky béčka
Chvaletická šachová olympiáda - 3.turnaj:
Posledním třetím turnajem skončila chvaletická šachová olympiáda. Závěrečný turnaj hrálo 40 hráčů a hráček z 8 oddílů.
Kategorie A /2009 a mladší - 16 účastníků/:
Kategorii nejmladších ovládli favorité. Vyhrál bez ztráty Vojtěch Starý /Heřm.Městec/ před chotěbořským Rosťou Junem  a Prokopem Horákem /Polabiny. Další chotěbořáci se umístili v první desítce, Jarda Zmek byl šestý a Mikuláš Křivský sedmý.
Celkové výsledky - kategorie A
Kategorie B /2006 a mlsdší - 13 účastníků/:
Na stupních vítězů skončili první tři nasazení hráči. Až na třetí pomocné hodnocení vyhrál chotěbořský Robert Jun, druhý byl Marek Roub /ŠS Železné hory/, třetí Tomáš Dejmek /DDM Kolín/. Svůj standard odvedl Filip Krupička a skončil šestý, Eliška Křivská statečně bojovala proti silnějším soupeřům a skončila devátá.
Celkové výsledky - katagorie B
Kategorie C /2002 a mladší - 11 účastníků/:
Kategorie nejstarších měla nejpřekvapivějšího vítěze. Všechny své soupeře zaskočil výbornými výkony chotěbořský Štěpán Zvolánek. Na cestě ke svému prvnímu turnajovému vítězství porazil několik výrazně silnějších soupeřů a bez prohry bral první pořadí.
Celkové výsledky - kategorie C
V celkovém pořadí seriálu turnajů, kdy se počítali dva nejúspěšnější turnaje za tří, si stupně vítězů vybojovali čtyři chotěbořští hráči. Ruda Jun vyhrál kategorii nejstarších, Lukáš Nejedlý a Eliška Křivská obsadili třetí místa v kategorii mladších a Rosťa Jun byl třetí v kategorii nejmladších.