Krajský přebor mládeže v rapid šachu 2018

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Turnaje, Vydáno dne: 16. 05. 2018

Mistrovice 12.05.2018  Tak jako každoročně proběhl v Mistrovicích Krajský přebor mládeže 2018 v rapid šachu. Ve čtyřech samostatných turnajích, dle věkových kategorií, se ho zúčastnilo 138 hráů a hráček nejenom z Pardubického kraje. Chotěbořská jedenáctičlenná výprava se určitě neztratila a získala dva tituly krajských přeborníků.


Kategorie do 10 let /40 účastníků/:
V kategorii do 10 let patřili naši hráči k favoritům turnaje a v jeho průběhu to dokonale potvrdili. V první pětce celkovém pořadí obsadili čtyři místa! Radek Nejedlý uhrál plný počet 9 bodů a obhájil loňské první místo a titul krajského přeborníka.Třetí skončil Robert Jun, čtvrtý jeho bratr Rosťa Jun a pátý Lukáš Nejedlý. Na konci první desítky skončil ještě Jarda Zmek a třiatřicátý Jakub Nováček.
Konečné pořadí HD 10
Kategorie do 12 let /40 účastníků/:
V kategorii dvanáctek dominovali hráči Polabin, kteří obsadili první čtyři místa. Na pátém skončil po výborném výkonu Tadeáš Rubel Pejřimovský, jeho setra Viola Ruby Pejřimovská obsadila desáté místo /čtvrtá v dívkách/.
Konečné pořadí HD 12
Kategorie do 14 let /25 účastníků/:
Kategorie čtrnáctiletých byla bez účasti chotěbořských hráčů a opět v ní dominovali hráči Polabin, kteří obsadili prvních pět míst.
Konečné pořadí HD 14
Kategorie HD 16-20 /33 účastníků/:
Ve společné kategorii nejstarších kraloval Rudolf Jun, který si sem odskočil ze čtrnáctek, kde již měl jistý postup. Ruda dokázal "přeskočit" dva největší favority turnaje a prvním místem celkově vyhrál i kategorii do 16 let. Dobrý turnaj odehrál i Petr Klabeneš, který byl celkově sedmý a zároveň třetí v šestnáctkách.
Konečné pořadí HD 16-20
MČR v rapidu je na pořadu v září 2018. Do tohoto turnaje postupují krajští přeborníci dle věkových kategorií /chlapci a dívky/,  ještě je doplní již kvalifikovaní hráči a další hráči, kteří se určí podle počtu registrovaných hráčů v jednotlivých krajích.