Liga Vysočiny mládeže - Velká cena Havlíčkova Brodu

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Turnaje, Vydáno dne: 15. 04. 2018

Havlíčkův Brod 14.04.2018  Orlická šachovnice byla opět bez chotěbořáků, protože ve stejném termínu se  hrál největší turnaj Vysočiny "Velká cena Havlíčkova Brodu" v rapid šachu mládeže. Turnaj hrálo jedenáct chotěbořských hráčů, kteří vyhráli co se dalo!!!


V havlíčkobrodském hotelu Slunce se prezentovalo 152 hráčů a hráček, kteří odehráli dva turnaje dle věkových kategorií. Záštitu nad turnajem převzala náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Jana Fischerová a starosta města Havlíčkův Brod Jan Tecl /bývalý chotěbořský šachista/.
Kategorie mladší /HD8,10 - 71 účastníků/:
Nasazení jedničky turnaje potvrdil Robert Jun, který vyhrál s plným bodovým ziskem 9 bodů. Zároveň vyhrál kategorii H10 a bral i cenu starosty za bojovnost /největší počet výher/. Také Rosťa Jun potvrdil své nasazení a se ziskem 6,5 bodu skončil na pátém místě a zároveň vyhrál kategorii H8. Další trojice chotěbořských hráčů se vešla do třicítky, Jakub Nováček byl dvacátý, Jarda Zmek pětadvacátý a Michal Zmek jednatřicátý.
Výsledky kategorie mladší
Kategorie starší /HD12,14,16 - 81 účastníků/:
Nejvýše nasazený Ruda Jun neponechal nic náhodě a vyhrál s plným bodovým ziskem 9 bodů. Zároveň vyhrál kategorii H14 a získal i cenu starosty za bojovnost. Celkově na třetím místě skončil Petr Klabeneš, který vyhrál i svoji  kategorii H16. Do první desítky se prosadil i Tadeáš Rubel Pejřimovský, který tak vyhrál i kategorii H12. Celkovým jedenáctým místem nezůstala pozadu ani Viola Ruby Pejřimovská.Vyhrála tak kategorii D12 a cenu starosty za bojovnost. Slušné pětadvacáté místo vybojoval i Martin Včela, Štěpán Zvolánek skončil na 54.místě.
Výsledky kategorie starší
www stránky turnaje
Fotogalerie ze stránek pořadatele
PS:Chotěbořští hráči zažili povedenou šachovou sobotu. Vyhrali oba dva turnaje, získali sedm prvenství v jednotlivých kategoriích /mezi chlapci vyhráli všechny/ a tři ceny  starosty za bojovnost!!!