Krajský přebor mládeže kat. HD 10,12 - 4. turnaj

Autor: Josef Hospodka <(at)>, Téma: Turnaje, Vydáno dne: 24. 03. 2018

Chotěboř 24.03.2018 4. kvalifikační turnaj Krajského přeboru mládeže kat. HD 10 a 12 proběhl v sobotu v Chotěboři. Zúčastnilo se ho 55 šachistů a šachistek z 9 oddílů Pardubického kraje.

Po mnoha a mnoha letech... uspořádal Šachový oddíl TJ CHS Chotěboř turnaj mládeže. Byl to čtvrtý kvalifikační turnaj KP mládeže PDŠS v kategoriích do 10 a 12 let. V chotěbořské sokolovně se sešlo 55 účastníků, kteří bojovali o poslední možnost kvalifikovat se do finálového turnaje KP.
Kategorie HD10:
V kategorii nejmladších kralovali favorité. Zvítězil první nasazený Jiří Bouška /ŠO Hlinsko/, před druhým nasazeným Vojtěchem Starým /Jiskra Heřmanův Městec/ a překvapením turnaje Tobiášem Komárkem /ŠK Svitavy/. Nejlepší dívkou byla celkově jedenáctá Kristýna Pařízková /ŠS Železné hory/. Z chotěbořských hráčů se tři dostali do první desítky, Jarda Zmek byl šestý, Rosťa Jun sedmý a Jakub Nováček devátý.
Celkové výsledky HD 10
Kategorie HD12:
V kategorii dvanáctiletých zůstalo vítězství v Chotěboři. Zasloužil se o to Lukáš Nejedlý, který vyhrál před Jakubem Váňou /2222 ŠK Polabiny/ a Jakubem Nešpůrkem /ŠS Železné hory/. Nejlepší dívkou byla celkově devátá Leona Bártová /TJ Slovan Moravská Třebová/. Pořadí dalších chotěbořských hráčů: Radek Nejedlý čtvrtý, Robert Jun sedmý, Petr Bělohlávek jedenáctý a Marta Plaskačová čtyřiadvacátá.
Celkové výsledky HD 12
Hodnocení velkého hráče: Turnaje proběhly bez problémů, o což se zasloužili pořadatelé, ale i vedoucí jednotlivých oddílových výprav. Dík patří i partnerům turnaje, Městu Chotěboř, CEKUSU Chotěboř a COOP družstvu HB Praha. Takže příští rok si to rádi zopakujeme!
PS: A skákající králící byli boží.

FOTOGALERIE RAJČE.NET
FATOGALERIE FACEBOOK