Chvaletická šachová olympiáda 2018

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Turnaje, Vydáno dne: 07. 03. 2018

Chvaletice 03.03.2018  Druhým turnajem pokračoval šestý ročník Chvaletické šachové olympiády. Turnaje se zúčastnilo 75 hráčů a hráček z 10 oddílů, nechybělo ani třináct chotěbořských mladých hráčů.


Všechny tři samostatné turnaje, hrané dle věkových kategorií, měli hodně kvalitní obsazení a prosadit se na stupně vítězů nebylo vůbec jednoduché.
Kategorie A /2009 a mladší - 26 účastníků/:
Kategorii nejmladších ovládli favorité, stupně vítězů patřili hráčům třech různých oddílů. Vyhrál bez ztráty Jiří Bouška /Hlinsko/ před Vojtěchem Starým /Heřmanův Městec/ a Lubošem Jindřiškem /Chrudim/. Chotěbořští hráči zůstali těsně za "bednou", nejzkušenější Rosťa Jun skončil pátýMikuláš Křivský devátý. Za desítkou skončili bratři Zmekové, Jarda byl jedenáctý a Michal čtrnáctý.
Celkové pořadí kategorie A
Kategorie B /2006 a mladší - 36 účastníků/:
Také v této kategorii se dokázali prosadit favorité. Vyhrál Michal Juchelka /Polabiny/, druhý skončil Michal Stejskal /Hořice/ a třetí první nasazená a nejlepší z dívek Adéla Třasáková /Polabiny/. Chotěbořští hráči trochu "vyklidili pozice" a na nejlepší nestačili. V první desítce skončil Lukáš Nejedlý, Radek Nejedlý a Viola Ruby Pejřimovská, těsně za ní Bertík Jun a Tadeáš Rubel Pejřimovský. Další trojice, Filip Krupička, Martin Včela a Eliška Křivská se umístili ve třetí desítce.
Celkové pořadí kategorie B
Kategorie C /2002 a mladší - 13 účastníků/:
Kategorie nejstarších měla  nejméně účastníků a stejného vítěze jako minule. Chotěbořský Ruda Jun potvrdil roli  největšího favorita a vyhrál bez větších problémů. Druhý byl Michal Jareš a třetí Kryštof Liška /oba Polabiny/.
Celkové pořadí kategorie C
Fotogalerie ze stránek pořadatele
Závěrečný třetí turnaj, včetně vyhlášení celkových výsledků seriálu turnajů, je na pořadu až 26.května 2018 ve Chvaleticích.