Zimní Olympiáda dětí a mládeže 2018

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Turnaje, Vydáno dne: 04. 02. 2018

Litomyšl 29.01.-01.02.2018  Zímní olympiáda v Koreji ještě nezačala a chotěbořáci již mají medaili. Získal ji za třetí místo Ruda Jun na Zimní Olympiádě dětí a mládeže 2018, která vzala pod svá "křídla" i turnaje mladých šachistů.


V Litomyšli se hráli tři turnaje chlapců dle věkových kategorií a jeden turnaj děvčat bez rozdílu věku. Každý turnaj hrálo čtrnáct účastníků, kteří reprezentovali jednotlivé kraje ČR. Chotěbořáci reprezentovali kraj Vysočina, kvalifikovali se jako krajští přeborníci z KP ve Světlé n/S.
Ruda Jun hrál prostřední kategorii mladších žáků. Byl nasazená trojka a od začátku hrál o špici turnaje. V předposledním kole porazil celkového vítěze a výhra v kole posledním by ho "posadila" na první místo. Jeho soupeř však byl proti a zápasová remíza znamenala pro Rudu celkově třetí pořadí.
Výsledky kategorie mladších žáků
Výsledky kategorie nejmladších žáků
Výsledky kategorie starších žáků
Viola Ruby Pejřimovská byla nasazená jako číslo sedm. Viola patřila k trojici nejmladších hráček /*2006/ a proti zkušeným soupeřkám to neměla vůbec jednoduché. Nakonec uhrála 3,5 bodu a obsadila slušné sedmé místo. Stupně vítězů obsadila děvčata ročníku 2002 v čele s největší favoritkou Karin Němcovou z Prahy.
Výsledky kategorie dívek