Liga Vysočiny mládeže * 3.turnaj

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Turnaje, Vydáno dne: 07. 01. 2018

"O perníkovou chaloupku" - Náměšť n/O - 06.01.2018  Dům dětí a mládeže Náměšť n/O uspořádal první lednovou sobotu turnaj "O perníkovou chaloupku", který byl zároveň třetím turnajem Ligy Vysočiny mládeže. V sále místní sokolovny se sešla rekordní účast 116 hráčů a hráček z 21 oddílů. 


Chotěbořská výprava měla třináct hráčů, sedm hrálo  turnaj mladších /HD 8,10/ a šest turnaj starších /HD 12,14,16/.Vloni se čtyři chotěbořáci dokázali dostat na stupně vítězů, totéž se jim po dobrých výkonech podařilo i letos.
Kategorie mladších hráčů /HD 8,10 - 50 účastníků/:
Kategorii mladších hráčů ovládli chotěbořští mladíci. Patřili k největším favoritům a své postavení dokázali potvrdit. Bez ztráty bodu vyhrál Lukáš Nejedlý, před loňským vítězem Robertem Junem a Radkem Nejedlým.Stejné pořadí platilo i pro kategorii hráčů do 10 let. Z pátého místa je jistil Rosťa Jun, který zároveň vyhrál kategorii chlapců do 8 let. Ve druhé desítce se umístil Jakub Nováček a Jarda Zmek, v páté Michal Zmek.
Celkové pořadí mladších hráčů
Kategorie starších hráčů /HD 12,14,16 - 66 účastníků/:
V kategorii starších hráčů se prosadil největší favorit Ruda Jun. Soupeřům dovolil jen dvě remízy v posledních kolech a obhájil své loňské vítězství. Zároveň vyhrál kategorii chlapců do 14 let. Petr Klabeneš obsadil čtvrté místo a zároveň třetí místo v kategorii chlapců do 16 let. Těsně za desítkou skončili sourozenci Pejřimovští. Viola byla celkově dvanáctá a vyhrála kategorii dívek do 12 let, Tadeáš skončil čtrnáctý. Dalším naším hráčům se již tolik nedařilo, Martin Včela byl jednačtyřicátý a Petr Bělohlávek čtyřiapadesátý.
Celkové pořadí starších hráčů
Fotogalerie na stránkách pořadatele
Čtvrtý turnaj Ligy Vysočiny mládeže se odehraje 27. ledna 2018 v Třebíči. Ve stejném termínu se koná i první turnaj Chvaletické olympiády, kterým budou boje "O Lichnickou věž" v Třemošnici.