Memoriál Jirky Pavliše 2017

Autor: Petr Ďoubal <doubalpetr(at)seznam.cz>, Téma: Turnaje, Vydáno dne: 06. 01. 2018

Oldřiš 30.12.2017  Dvanáctý ročník pravidelného turnaje v rapidu uspořádal oddíl Sokol Krouná. Na startu byla velice slušná účast 76 hráčů z 23 oddílů. Hráli i dva chotěbořáci, Jirka Tůma a Josef Hospodka.


Jirka Tůma, jako nasazená jednička turnaje, uhrál v devítikolovém turnaji 7,5 bodu, ale na celkové vítězství to nestačilo. Na třetí pomocné hodnocení ho odsunul na druhou pozici jeho "šachový žák" Vojta Říha z Hlinska. Třetí místo obsadil Josef Vařejčko /Zaječice/, čtvrté a páté pořadí patřilo hráčům Lanškrouna Tomáši Pokornému a Romanu Solilovi. Druhý chotěbořský hráč, Josef Hospodka, skončil na jednadvacátém místě se ziskem 5,5 bodu.
Celkové výsledky turnaje
Dva bleskové turnaje odehrál před koncem roku dvanáctiletý Ruda Jun. Ve Žďáru /KP Vysočiny v blesku/ odehrál velice slušný turnaj, po 17 kolech stačilo deset uhraných bodů na celkové desáté pořadí.
Celkové výsledky turnaje
Třicátého prosince odehrál Ruda Jun i Turnaj otevřeného místrovství ČR v bleskovém šachu. To již bylo troch jiné "kafe"! Patnáctikolový turnaj hrálo 213 šachistů a stupně vítězů patřili mezinárodním velmistrům Jirovskému, Michalíkovi a Babulovi. Ruda byl nasazená 115 a se ziskem 6,5 bodu obsadil celkové 139.pořadí. Určitě dobrá zkušenost!
Celkové výsledky turnaje